Przygotowania do uzyskania certyfikatu w Nakle i Szubinie trwały od wielu miesięcy. W tym czasie odbyły się m.in. szkolenia.
Personel medyczny oddziałów zabiegowych zdobywał nowe kwalifikacje i wiedzę w zakresie uśmierzania bólu pooperacyjnego. Obecnie - jak nas zapewniono - w placówce monitorowane jest natężenie bólu u wszystkich operowanych pacjentów. Robi się to co najmniej cztery razy na dobę.
Serwis Zdrowie - czytaj
- Mamy nadzieję, że dzięki procedurom zwalczania bólu pozabiegowego nasi pacjenci łagodniej będą przechodzić proces leczenia i z mniejszym lękiem przekraczać drzwi szpitala - informuje Tomasz Ławrynowicz, dyrektor lecznicy.
Otrzymanie certyfikatu nobilituje. Od dwóch lat certyfikat "Szpitala bez bólu" posiada 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką w Bydgoszczy. Rok temu przyznano go Wojewódzkiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Toruniu i Wielospecjalistycznemu Szpitalowi Miejskiemu im. Dr Emila Warmińskiego w Bydgoszczy.
A program walki z bólem zainicjowały w naszym kraju m.in. Polskie Towarzystwo Badania Bólu, Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Towarzystwo Chirurgów Polskich.