https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ochojska: - Sprowadzanie sierot do Polski z Aleppo nie ma sensu

hw
Janina Ochojska uważa, że sprowadzanie sierot do Polski z Aleppo nie jest dobrym pomysłem.
Janina Ochojska uważa, że sprowadzanie sierot do Polski z Aleppo nie jest dobrym pomysłem. Anna Kaczmarz
Sprawa odmowy polskiego rządu w kwestii przyjęcia przez Sopot sierot z Syrii odbija się szerokim echem. Głos w tej sprawie zabrała m.in. szefowa PAH Janina Ochojska mówiąc, że sprowadzanie sierot do Polski z Aleppo nie ma sensu.

Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej, ma niewątpliwe doświadczenie w kwestii niesienia pomocy ofiarom konfliktów. Tym bardziej może dziwić jej negatywna opinia pomysłu sprowadzenia do Polski sierot z Aleppo. Jak Ochojska argumentuje swoją opinię?

- W społeczeństwie muzułmańskim nie ma sierot - napisała Janina Ochojska na Twitterze. - Zawsze weźmie je dalsza czy bliższa rodzina.

Janina Ochojska podkreśla także, że Syryjczykom można pomagać na miejscu, w Syrii. Właśnie takie działania podejmuje Polska Akcja Humanitarna.

>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

Sprawa przyjęcia dziesięciorga dzieci z Syrii do Polski budzi wiele emocji. Wcześniej w radiu ZET doszło do niecodziennej sytuacji. Podczas porannego programu ''Śniadanie w Radiu ZET'' dyskutowano m.in. na ten temat. Studio opuścił poseł Paweł Szefernaker z PiS.

- Szanowni państwo bardzo przepraszam, ale w tym programie nie da się rozmawiać. Po raz kolejny państwo mi przeszkadzają. Nie da się rozmawiać. Bardzo państwu dziękuję za dzisiejsze spotkanie, no nie dali mi państwo dzisiaj powiedzieć moich argumentów – oświadczył Paweł Szefernaker i nazwał "gniotem" informację o 10 sierotach z Aleppo. Potem opuścił studio.

Przypomnijmy, w piątek, 3 lutego, w polskich mediach pojawiła się informacja, że polski rząd nie zgodził się na przyjęcie 10 sierot z Aleppo przez Sopot. Wnioskował o to prezydent tego miasta Jacek Karnowski, zapewniając, że Sopot zajmie się dziećmi, prosił tylko o pomoc w sprowadzeniu ich z Syrii.

Pogoda na dzień (05.02.2017) | KUJAWSKO-POMORSKIE
Źródło: TVN Meteo Active/x-news

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

P
Pomagaj myśląc o skutkach
Nie dość,że dzieci straciły rodziców, to pozbawione zostaną kontaktu z własną kulturą narodową, językiem i otoczeniem. Może będą miały lepsze warunki /?/ale przeżyją szok co dodatkowo wpłynie na ich psychikę. Oczywiście, kilkoro z nich przy stosuje się do nowych warunków, a pozostali ci nieco starsi pamiętający rodzime zwyczaje o których będą pamiętać, a które nie znajdą akceptacji w nowym środowisku? Jestem za pomaganie ale niech to odbywa się w ich naturalnym środowisku. Oczywiście jak któreś będzie chciało uczyć się w Europie, to można ufundowć stypendium i umożliwić mu pracę. Jednak przesiedlenia nie popieram.
M
Mariola

Pani Ochojska ma rację - przestańmy się wreszcie wtrącać w inną kulturę !

s
stanisław

Widać że wszystko to co nie wyszło z ust prezesa jest złe , no i Pani Ochojska  myśli i czyni jak chce pan  prezes . Dla mnie każdy kto straci rodziców jest sierotą ,widocznie takie dzieci są i można im pomóc to  należy udzielić pomocy .

 

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska