Jak informują policjanci z nowomiejskiej komendy - Stanisław W. od kilku lat znęcał się nad swoją matką. Mężczyzna wszczynał awantury domowe, używał wobec swojej matki słów wulgarnych, bił rękoma po całym ciele, szarpał i popychał.
Czytaj również: Znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną?
Akty przemocy w rodzinie Stanisława W. miały miejsce od dłuższego czasu. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna spędzi za kratkami najbliższe 2 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Przypominamy, że to nie pierwszy tego typu przypadek w Nowym Mieście Lubawskim ww ostatnim czasie. Wystarczy wspomnieć chociażby sytuację Ewy S. sprzed kilku tygodni, która otrzymała dozór policyjny za znęcanie się nad matką.
Mieszkanka Nowego Miasta Lub. po kolejnej wszczętej awanturze domowej została zatrzymana przez policjantów. Kobieta usłyszała już zarzuty i zgodnie z postanowieniem prokuratora w ramach dozoru policji musi stawiać się dwa razy w tygodniu w nowomiejskiej komendzie.
50-latka nie szczędziła swojej matce nie tylko słów obelżywych ale także biła rękoma po całym ciele, ciągnęła za włosy, kopała, szarpała za ubranie i wyganiała z domu.
W połowie sierpnia prokurator zdecydował o zastosowaniu policyjnego dozoru wobec Ewy S., który został połączony z nakazem niezwłocznego opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną.
Czytaj e-wydanie »