Odbyła się XXI sesja Rady Miejskiej Inowrocławia

Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski
Grażyna Filipiak, skarbnik miasta, mówiła m. in. o zmianach w tegorocznym budżecie miasta
Grażyna Filipiak, skarbnik miasta, mówiła m. in. o zmianach w tegorocznym budżecie miasta UM Inowrocławia
Odbyła się XXI sesja Rady Miejskiej Inowrocławia. Samorząd przegłosował kilkanaście uchwał dotyczących spraw finansowych, oświatowych czy też z zakresu opieki nad zabytkami.

Tematykę dotycząca finansów miasta omawiała skarbnik Grażyna Filipiak. Przedstawiła projekt zmian do tegorocznego budżetu Inowrocławia. Dotyczył on m. in. wzrostu wydatków w związku z doświetleniem przejść dla pieszych, zwiększeniem środków na program Erasmus w placówkach oświatowych i dowóz dzieci niepełnosprawnych do szkół na terenie miasta.

Radni przyjęli wspomniany projekt, jak i sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach za 2019 rok.

Przegłosowali uchwałę określającą kryteria i tryb przyznawania nagród (ze specjalnego funduszu) dla nauczycieli szkół miejskich za ich osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej. Ponadto w trakcie sesji uchwalono regulamin określający wysokość i szczegółowe warunki przyznawania niektórych składników wynagrodzenia nauczycielom.

Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia przedstawił sprawozdanie z realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii za 2019. Zostało ono przyjęte w formie uchwały.

Zajmowano się też sprawozdaniem z realizacji „Gminnego programu opieki nad zabytkami na lata 2017 2021”. Ono także zostało przyjęte w drodze głosowania. Radni rozpatrzyli projekt uchwały w sprawie uzgodnienia przepisów zabiegów konserwatorsko-pielęgnacyjnych drzew uznanych za pomniki przyrody.

Sesja była okazją do podsumowania prac poszczególnych komisji Rady Miejskiej w 2019 roku. Stosowne sprawozdanie w tej sprawie przedstawił przewodniczący rady Tomasz Marcinkowski. Radni mieli tez okazję zapoznać się z materiałem podsumowującym działania podejmowane przez prezydenta miasta w okresie od 3 grudnia 2019 r. do 12 lutego 2020 r .

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie