
Kościół ewangelicki w Sępólnie stał na Starym Rynku równolegle do jego południowo-wschodniej pierzei. Poświęcony został 17.10.1858 roku. Była to budowla murowana, kryta dachówką, z dobudowaną wieżą, posiadającą trzy dzwony. Rozebrany w 1946 roku.

Pocztówka. Kościół ewangelicki w Sępólnie stał na Starym Rynku równolegle do jego południowo-wschodniej pierzei. Poświęcony został 17.10.1858 roku. Była to budowla murowana, kryta dachówką, z dobudowaną wieżą, posiadającą trzy dzwony. Rozebrany w 1946 roku.

Unikalna fotografia przedstawiająca wnętrze kościoła ewangelickiego na Starym Rynku w Sępólnie W kościele było 700 miejsc siedzących, były wielkie empory W architekturze kościelnej galeria np. nad nawami bocznymi, stosowana w celu zwiększenia liczby uczestników nabożeństwa lub wydzielenia określonej ich grupy (dworu, zakonników).

Podczas prac rewitalizacyjnych między kościołem a kostnicą w Sępólnie Krajeńskim archeolodzy natknęli się ludzkie szczątki. Archeolog Maciej Miścicki z UW wyjaśnia, skąd ich pochodzenie