Na miejscu zdarzenia zastano zadymienie poddasza w budynku jednorodzinnym zamieszkiwanym przez sześć osób - czwórkę dorosłych oraz dwójkę dzieci.
W momencie przyjazdu jednostek wszystkie osoby znajdowały się poza domem. Nikt nie został poszkodowany. Nie było także dodatkowych zagrożeń.
Strażacy odłączyli instalację elektryczną. Ratownicy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych za pomocą drabiny przystawnej dostali się na poddasze, z którego wydobywał się dym. Podali tam jeden prąd wody w natarciu na palące się elementy stropu.
Następnie strażacy dokonali częściowej rozbiórki stropu. Znaleźli źródła ognia i podali kolejny prąd wody - w natarciu na źródło. Po ugaszeniu źródła pożaru strażacy przeprowadzili prace rozbiórkowe stropu, a całość przelali wodą. Ponadto, ratownicy dokonali pomiarów temperatury za pomocą kamery termowizyjnej.
Działały cztery zastępy strażackie:
- PSP Chełmno - dwa zastępy
- OSP Nowawieś Chełmińska
- OSP Podwiesk
Straty oszacowano wstępnie na 50 tys. złotych.
Zobaczcie zdjęcia z pożaru w Klamrach
