Ogród Botaniczny to oaza zieleni w centrum Grudziądza
Zobaczcie jakimi roślinami obecnie jest obsadzony Ogród Botaniczny i wybierzcie się by samemu przekonać się jak jest pięknie... Najwięcej jest bratków i stokrotek.
Przypominamy, że:
Ogród Botaniczny od kwietnia do września jest otwarty w godz. 7 - 21
w Ogrodzie Botanicznym nie można jeździć rowerem
w Ogrodzie Botanicznym nie można chodzić z psami
Ogród Botaniczny to park botaniczno-dendrologiczny, położony nad Trynką, między ulicami Bema i Armii Krajowej
Dzięki staraniom Towarzystwa Upiększania Miasta Grudziądza w 1933 roku podjęto decyzję o utworzeniu Ogrodu Botanicznego noszącego im. króla Jana III Sobieskiego. W południowej części ogrodu powstały kwietne dywany, założono basen z rybkami oraz zbudowano zegar słoneczny.
Przeczytaj także
Unikatowe gatunku drzew, krzewów
W 2008 roku władze miejskie podjęły decyzję o całkowitej renowacji ogrodu. W ramach projektu odnowienia Ogrodu Botanicznego wykonano renowację trawnika, zlikwidowano chore drzewa i krzewy, nasadzono nowe rośliny, ułożono nową nawierzchnię z kostki brukowej oraz zakupiono nowe ławki, kosze i oświetlenia. Odrestaurowano zegar słoneczny, a wiosną w basenie pojawia się woda i rośliny wodne.
Nasadzono kilkaset drzew, krzewów i krzewinek ponad 30 gatunków: miłorząb dwuklapowy, perukowiec podolski, magnolia pośrednia, kosodrzewina, sosna wejmutka, pigwowiec chiński, klon japoński, tulipanowiec amerykański, jodła koreańska, żarnowiec miotlasty. Znajdują się przy nich tabliczki z polską i łacińską nazwą gatunku oraz miejscem pochodzenia. Wiosną oczy zwiedzających cieszą kwitnące przebiśniegi, konwalie, krokusy, tulipany, narcyzy, irysy.
Dzieje się w Grudziądzu
