Doskonale sprawdzają się tutaj okienne systemy oddymiania firmy D+H.
Zgodnie z zasadą ich działania, przy grawitacyjnym systemie odprowadzania dymu i gorąca w czasie pożaru za pomocą elektrycznych napędów, otwarte zostają otwory oddymiające w fasadzie budynku. Przez te otwory wydostają się na zewnątrz niebezpieczne gazy, dym i gorące powietrze, dzięki czemu następuje zmniejszenie koncentracji trujących, lotnych związków w zagrożonych strefach.
W wyniku tego można sprawnie i bezpiecznie ewakuować ludzi z zagrożonego budynku, a także szybciej wprowadzić jednostki ratunkowe, które muszą natychmiast zlokalizować ogień i rozpocząć skuteczne gaszenie.
Zarządza centrala
System oddymiania zostaje wyzwolony przy pomocy czujki dymowej, przycisku oddymiania lub zewnętrznych urządzeń wyzwalających. Całością systemu zarządza centrala.
W celu polepszenia naturalnego ciągu, w dolnych częściach budynku stosuje się dodatkowe otwierane elementy, doprowadzające świeże powietrze.
Ogromne znaczenie dla rozpoczęcia skutecznej ewakuacji ludzi ma odpowiednio szybkie otwarcie okien w górnej części budynku oraz urządzeń doprowadzających powietrze z zewnątrz (napowietrzających).
Dodatkowo elektrycznie sterowane urządzenia do odprowadzenia dymu i gorąca mogą służyć do codziennej, naturalnej wentylacji pomieszczeń.
Skrzydła, profil, rama
Okna oddymiające mają określoną powierzchnię czynną oddymiania. Każde okno posiada swoją specyfikację, w której ściśle określone są wymiary skrzydła, system profili, typ ramy oraz skrzydła, rodzaj szyby, napęd, który należy zastosować do okna, miejsce i sposób montażu napędu. Każde wyprodukowane okno oddymiające przechodzi przez zakładową kontrolę produkcji.