https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Okradali domki letniskowe w gm. Cekcyn. Wpadli po paru tygodniach

JPL
Policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy na początku lutego obrabowali trzy domki letniskowe na terenie gm. Cekcyn.
Policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy na początku lutego obrabowali trzy domki letniskowe na terenie gm. Cekcyn. Andrzej Banas
Złodzieje na początku lutego obrabowali trzy domki. Ukradli m.in. wiatrówkę, alkohol i sprzęt RTV.

O włamaniach do trzech domków letniskowych na terenie gminy Cekcyn tucholscy policjanci zostali poinformowani na początku lutego. Łupem sprawców padły m.in. sprzęt RTV, wiatrówka, spora ilość alkoholu, butla z gazem i ubrania.

Właściciele budynków wycenili straty łącznie na ok. 6,5 tys zł. W wyniku dochodzenia zatrzymano trzech mężczyzn - mieszkańców pow. świeckiego.

>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

Dwaj z nich (w wieku 24 i 31 lat) usłyszeli już zarzuty. Sprawa trzeciego, 16-letniego sprawcy, trafi do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich przy Sądzie Rejonowym w Świeciu.

W piątek Prokuratura Rejonowa w Tucholi wobec 24-latka zastosowała dozór. W związku ze sprawą zatrzymano jeszcze jedną osobę - 26-letniego mężczyznę, któremu policjanci przedstawili zarzut paserstwa.

Za kradzież z włamaniem grozi od roku do 10 lat, natomiast za paserstwo od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Info z Polski - najważniejsze informacje ostatnich dni

źródło: vivi24/x-news

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska