
Bilety do Olenderskiego Parku Etnograficznego kosztują: normalny 10 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny 20 zł

Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce czynny jest we wtorki, środy i czwartki w godz. 10-16, a w piątki, soboty i niedziele w godz. 10-18.

Warto dodać, że w ostatnim czasie nakładem wydawnictwa Muzeum Etnograficznego w Toruniu ukazała się książka Michała Targowskiego „Olendrzy z Wielkiej Nieszawki i okolic. Studium z dziejów osadnictwa olenderskiego w starostwie dybowskim w XVII-XVIII wieku”. Jest to kolejna pozycja dotycząca problematyki olenderskiej w ofercie wydawniczej Muzeum.

- Tematem publikacji jest historia olendrów w okolicach Wielkiej Nieszawki, a więc miejsca, w którym w 2018 r. powstał Olenderski Park Etnograficzny. Autor przeanalizował takie źródła historyczne, jak oryginały i odpisy kontraktów dzierżawczych, księgi sądowe, wilkierze, korespondencję ze starostami czy pokwitowania uiszczanych opłat, docierając do bardzo cennych informacji na temat codzienności olendrów, ewangelików i menonitów z Małej i Wielkiej Nieszawki, Rudaku, Stawek, Kozieńca, Koziboru czy Duliniewa – informuje Muzeum Etnograficzne w Toruniu.