Olimpia Grudziądz przegrała w Gliwicach. Koniec dobrej serii grudziądzan

(emka)
Adam Cieśliński, napastnik Olimpii, nie zawodzi pod bramką rywali i regularnie strzela gole. fot. Paweł Skraba
Po pięciu meczach bez porażki piłkarze z Grudziądza stracili w niedzielę po raz drugi w tym roku komplet punktów. Podopieczni Marcina Kaczmarka ulegli 0:1 na wyjeździe Piastowi.

Losy spotkania rozstrzygnęły się już w 3. minucie. Fernandez pięknym strzałem z około 17 metrów pokonał Wróbla, który później kilka razy uratował swój zespół przed utratą gola. Goście ambitnie - szczególnie w drugiej połowie - dążyli do zdobycia wyrównana. Najbliżej szczęścia Olimpia była w 91. minucie, kiedy Cieciura z 16 metrów trafił w słupek.

Tym samym w niedzielę w Gliwicach zakończyła się dla grudziądzan seria pięciu meczów bez porażki. Po remisach z Wisła, Arką i Pogonią oraz wygranych z Polonią i Wartą podopieczni Marcina Kaczmarka doznali drugiej porażki w tym roku. 18 marca Olimpia przegrała w Bydgoszczy z Zawiszą. Zespół w Grudziądza zajmuje 13. miejsce w tabeli i ma tylko 2 punkty przewagi nad Wisłą Płock, pierwszym zespołem ze strefy spadkowej.

Piast Gliwice - Olimpia Grudziądz 1:0 (1:0)
PIAST: Trela (42. Szmatuła) - Matras, Cuerda, Klepczyński, Paulauskas - Cicman, Zganiacz, Espinosa, Podgórski - Fernandez (89. Buryan), Bzdęga (93. Nalepa).
OLIMPIA: Wróbel - Kowalski, Dąbrowski, Staniek (84. Kościukiewicz), Abramowicz - Frańczak (73. Cieciura), Kłus, Kryszak, Grischok (66. Domżalski), Dziedzic - Ruszkul.

Wyniki pozostałych spotkań 27. kolejki I ligi: Zawisza Bydgoszcz - GKS Katowice 2:0, Nieciecza - Górnik Polkowice 2:0, Sandecja Nowy Sącz - Olimpia Elbląg 1:1, Warta Poznań - Ruch Radzionków 1:0, Pogoń Szczecin - Flota Świnoujście 1:0, Arka Gdynia - Kolejarz Stróże 0:1, Wisła Płock - Bogdanka Łęczna 3:1, Polonia Bytom - Dolcan Ząbki 1:1.