Olimpia Grudziądz przegrała w Legnicy

Szymon Fiałkowski
Olimpia Grudziądz ponownie przegrała na boisku rywala
Olimpia Grudziądz ponownie przegrała na boisku rywala Fot. Paweł Skraba
Grudziądzcy piłkarze rozegrali dwie różne połowy w Legnicy. Ta druga była zdecydowanie gorsza od pierwszej, co Miedź wykorzystała bezlitośnie i wygrała 2:1.

Goście rozpoczęli spotkanie zdecydowanie lepiej i już w 13. minucie wyszli na prowadzenie. W sytuacji sam na sam z bramkarzem, piłkę do siatki skierował Mariusz Kryszak. Kilka minut wcześniej, piłkarze Olimpii powinni prowadzić 2:0. Uderzenie Macieja Rogalskiego zablokowali obrońcy, a dobitkę Piotra Ruszkula z najbliższej odległości złapał bramkarz Miedzi. W pierwszej połowie Ptak jeszcze obronił uderzenie Szczota i nie dał się zaskoczyć Kryszakowi, który próbował go przelobować z ok. 30 metrów.

W drugiej połowie losy meczu odmieniły się. To podopieczni Bogusława Baniaka mieli więcej z gry i coraz śmielej atakowali. I w 54. minucie był remis. Najpierw Madejski uderzył w poprzeczkę, ale do siatki piłkę skierował Adrian Łuszkiewicz. Zaledwie pięć minut później Kasperkiewicz trafił w słupek, a jego strzał dobił Mateusz Bany. Ostatni kwadrans meczu już z trybun oglądali zarówno trener Asensky, jak i Hubert Kościukiewicz, którzy krytykowali decyzje sędziego Góreckiego. W doliczonym czasie gry drugą żółtą kartką został ukarany Marcin Woźniak.

Zapis relacji na żywo: Miedź Legnica - Olimpia Grudziądz

Miedź Legnica - Olimpia Grudziądz 2:1 (0:1)

Miedź (trener Baniak): Ptak (79. Bledzewski) - Zasada, Bany, Woźniczka, Wołczek - Kasperkiewicz, Łobodziński, Łuszkiewicz, Madejski (89. Hempel) - Zakrzewski (70. Nowacki), Grzegorzewski.
Ławka rezerwowych: Tanżyna, Szymański, Lenkiewicz, Mowlik.
Żółte kartki: Zakrzewski, Grzegorzewski, Bledzewski.

Olimpia G. (trener Assensky): Wróbel - Pisarczuk, Łabędzki, Staniek, Woźniak - Szczot, Kryszak (84. Smoliński), Kłus, Rogalski (70. Grischok) - Ruszkul (58. Gawęcki), Cieśliński.
Ławka rezerwowych: Osiecki, Adamczyk, Mazurkiewicz, Frańczak.
Żółte kartki: Ruszkul, Mazurkiewicz, Kłus.