Olimpia Grudziądz zremisowała bezbramkowo ze Stomilem Olsztyn [wideo]

Dariusz Knopik
Zawodnicy Olimpii po porażce z Chojniczanką wywalczyli punkt ze Stomilem, ale nikt nie był z niego w pełni zadowolony Monika Smól
W meczu 15. kolejki I ligi Olimpia Grudziądz zremisowała ze Stomilem Olsztyn 0:0. Kibice oglądali słabe widowisko, w którym obie drużyny oddały w sumie tylko 3 celne strzały!

OLIMPIA - STOMIL 0:0
OLIMPIA: Wrąbel - Bielawski, Klemenz, Żitko, Woźniak - Kłus - Michalik (62. Skórecki), Smoliński, Angielski (46. Kurowski), Kaczmarek - Warchoł (72. Trzepacz).
STOMIL: Skiba - Ziemann, Klepczarek, Czarnecki, Ratajczak - W. Biedrzycki, Jegliński - Nishi, Lech, Kun (83. Suchocki) - Kujawa (78. Zahorski).
Żółte kartki: Kłus - Kujawa, Ziemann, Nishi.
Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin).

Kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Piłsudskiego na początku oglądali żywe i szybkie spotkanie. Było dużo stałych fragmentów gry, ale brakowało klarownych sytuacji strzeleckich z obu stron. Najlepszą miał w pierwszym fragmencie meczu Karol Angielski. Napastnik Olimpii wyszedł sam na sam z Piotrem Skibą, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i dlatego bramkarz Stomilu zdołał go uprzedzić.

Po 20 minutach tempo gry spadło. Akcje toczyły się głównie w środku pola. Dużo było walki, ale niewiele z tego wynikało. Obie ekipy miały problemy z zawiązaniem ataków i przedostaniem się pod bramkę rywali. Piłka między zawodnikami krążyła za wolno, by zgubić zwarte szyki obronne przeciwnika. Pierwszy cel strzał oddał pod koniec pierwszej połowy Lukas Klemenz. Po jego główce piłkę zmierzającą pod poprzeczkę zdołał odbić Skiba.

Dariusz Kłus (Olimpia Grudziądz) po meczu ze Stomilem Olsztyn.

Drugą część spotkania lepiej zaczęli gospodarze. Byli aktywniejsi i stworzyli sobie dwie okazje bramkowe, ale ich strzały były niecelne. Ale potem z każdą kolejną minutą z boiska wiało nudą. Praktycznie tylko walka i walka, której efektem były faule.

Dopiero w 72. minucie zrobiło się ciekawiej. Środkiem boiska pomknął Patryk Kun i oddał strzał z około 20 metrów. Piłkę zmierzającą przy słupku Jakub Wrąbel zdołał odbić na rzut rożny.
Trochę emocji było w końcówce. Po strzale z wolnego Marcina Kaczmarka piłka zmierzała pod poprzeczkę, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz Stomilu. Grudziądzanie zaatakowali, ale chaotycznie i wynik nie uległ zmianie.

KOLEJNE MATERIAŁY WIDEO NA KOLEJNYCH STRONACH.

Jacek Paszulewicz po meczu Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn.