Festiwal to propozycja Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Olszewki i Lubaszcza. Główną organizatorką jest Grażyna Kamińska. Ma powody do zadowolenia, bo impreza się rozwija. W tym roku zjechało do Ol-szewki 218 wykonawców. Przez dwa dni śpiewali w miejscowym kościele.
Grand prix wyśpiewali w tym roku: chór "Akatyst" z Kcyni i Martyna Jędrzejczyk, uczennica I LO w Nakle. Wśród najmłodszych wykonawców (klasy I-III SP) jury nagrodziło: Julię Kozłowską z Nakła oraz Marię Liedke i Małgorzatę Musiał, reprezentantki gospodarzy. Najlepsze zespoły w tej kategorii to grupa wokalna z Nakła, z parafii N.M.P. Królowej Polski, "Łobuzy" z Wysokiej i "Nutki" z SP w Chomętowie.
W starszej kategorii wiekowej (klasy IV-VI) nagrodzono bydgoski duet: Agata Prokop i Maria Pelplińska, a także - Annę Domańską z Witosławia, Sonię Żelechowską z SP nr 4 w Nakle, Martynę Przywecką z Dębowa i Weronikę Wnuk z Wysokiej. Najlepsze zespoły to: "Miriam" z Olszewki," Iskierki" z Wysokiej, i "Tęczowe Chwile" z Nakła.
Wyzwanie podjęli także gimnazjaliści. Najlepsi soliści to: Oliwia Kluczyńska z Kcyni, Bartosz Górny z Paterka, Paweł Kloska z Nakła i Milena Kurdelska z Kcyni. Doceniono także zespoły: chór "Akatyst" z parafii pw. Wniebowzięcia N. M. P. w Kcyni, grupę "Aka" z gimnazjum w Kcyni oraz scholę parafialną "Ci - SzA" z Dębowa.
W najstarszej kategorii ( szkoły ponadgimnazjalne) triumfowali: Martyna Jędrzejczyk z I LO w Nakle, Milena Kasprowicz (Kcynia), Maria Stachowska (Nakło) oraz Kinga Draheim z Bydgoszczy. Nagrodzono też zespoły z parafii: św. Wawrzyńca w Nakle, św. Łukasza Ewangelisty w Bydgoszczy i św. Mikołaja w Mroczy.