https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Opowiedzcie historie gospodarstw. Nagrody czekają!

Coraz mniej czasu na zgłoszenia w kolejnej edycji konkursu „Rolnictwo mam w genach”. Na autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody. I nie tylko z tego powodu warto wziąć udział w konkursie.

Warto wziąć udział w tym konkursie także ze względu na to, że jest to motywacja do poznania rodzinnej historii - mówi Dominika Waczkowska (Radzyń Wieś, gm. Radzyń Chełmiński), która zajęła trzecie miejsce w pierwszej edycji konkursu „Rolnictwo mam w genach”. - Często nawet sobie nie wyobrażamy, jak żyli i pracowali nasi przodkowie.

A ciężka fizyczna praca była nieodłącznym elementem życia nie tylko jej pradziadków, ale i dziadków prowadzących rodzinne gospodarstwo. (...) „Wśród ludzi nie było zawiści, wszyscy sobie pomagali, bo ludzka siła była niezastąpiona (...)” - napisała pani Dominika. Historia jej rodziny znajdzie się w fotoalbumie, który autorka chce sprezentować najbliższym na święta: - I także dlatego warto było wziąć udział w konkursie.

Poszerzyliśmy nieco tematykę konkursu: „Rolnictwo mam w genach. Od historii gospodarstwa po plany na przyszłość”. Zależy nam abyście przedstawiali nie tylko to, co było, ale i wasze plany dotyczące gospodarstw.

Kandydatami do udziału w tym konkursie mogą być rolnicy i członkowie ich najbliższej rodziny, domownicy, przy czym opisane w pracy konkursowej gospodarstwo musi znajdować się w województwie kujawsko-pomorskim lub wielkopolskim.

Konkurs adresowany jest do osób, które ukończyły minimum 16 lat. Mogą brać w nim udział także uczniowie średnich szkół rolniczych (jeśli są niepełnoletni, wymagana jest zgoda przedstawiciela ustawowego/opiekuna prawnego).

W konkursie udziału nie może wziąć m.in. osoba, będąca laureatem ubiegłorocznej edycji konkursu „Rolnictwo mam w genach” lub osoba wyróżniona.

W tej edycji pisemne prace mogą liczyć do 10 000 znaków! Oczywiście warto dokumentować je zdjęciami. Czekamy także na opowieści w formie wideo (długość filmiku - do 3 minut).

Autorzy prac najlepiej ocenionych przez członków kapituły konkursowej otrzymają nagrody:

  •  I miejsce - dyplom i nagroda pieniężna o wartości 5000 zł;

  •  II miejsce - dyplom i nagroda pieniężna o wartości 2000 zł;

  •   III miejsce - dyplom i nagroda pieniężna o wartości 1500 zł;

  •   IV miejsce - dyplom i nagroda pieniężna o wartości 1000 zł;

  •   V miejsce - dyplom i nagroda pieniężna o wartości 1000 zł.

Konkurs, który prowadzony jest na terenie wydawniczym „Gazety Pomorskiej”, potrwa do 18.11.2024 r.

Kandydaci mogą zgłaszać swój udział w konkursie klikając w zielony przycisk w powyższym artykule.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska