https://pomorska.pl
reklama
Pasek artykułowy - wybory

Opowieści z CIN city. Młodzi tworzą wirtualną wersję Inowrocławia opartą na faktach

Anna Grochowina
Uczennica "Ekonoma" - Emila Radoń - wzięła udział w projekcie łączącym aspekt społeczny, model biznesowy oraz współpracę z samorządami
Uczennica "Ekonoma" - Emila Radoń - wzięła udział w projekcie łączącym aspekt społeczny, model biznesowy oraz współpracę z samorządami Powiat Inowrocławski
Projekt narodził się z inspiracji inowrocławską społecznością. Historie oparte na faktach lub inspirowane nimi są fasadą, za którą kryje się CIN.city - enigmatyczny świat mikrohistorii. Jest to idea przeniesienia miasta w świat nierealny, alternatywny, dla którego tłem będą niezwykłe i klimatyczne, choć czasem niezauważalne, miejsca w Inowrocławiu.

- Świat nierealny przenikać się będzie z tym, co widzimy na co dzień. Zobaczymy miasto w zupełnie nowej i alternatywnej odsłonie. Główną inspiracją nowej rzeczywistości będą mieszkańcy Inowrocławia i ich fascynujące, pełne emocji historie zagłuszone przez nudę codzienności. W CIN.city opowieściom tym zostanie nadany dalszy bieg. Prawdziwe osoby zastąpione zostaną fikcyjnymi postaciami, które przeżywają ich problemy, historie i opowieści - mówią pomysłodawcy projektu.

Cin.city to przestrzeń dla wyrażania ekspresji i budowania relacji. Jej kreatorzy będą wysłuchiwać historii mieszkańców miasta i okolic. CIN.city to rozszerzona rzeczywistość. Na każdą akcję mającą miejsce w wirtualnym świecie składać się będą trzy kluczowe elementy: emocjonalne i ekscytujące historie, złożone i ciekawe postacie, tajemnicze i klimatyczne miejsca. Z tych elementów powstają różne formy ekspresji, np. opowiadanie.

- Stworzymy coś, czego nie było. Coś, co wciągnie i zaangażuje wiele osób oraz połączy aspekt społeczny, zabawę i biznes. Zapraszamy wszystkich do wspólnego tworzenia niezwykłego uniwersum, które będzie równie fascynujące jak najlepsze książki, seriale, gry i filmy - mówią pomysłodawcy.

Uczennica „Ekonoma” - Emila Radoń - została przyjęta na wakacyjny program stażowy w projekcie łączącym aspekt społeczny, model biznesowy oraz współpracę z samorządami. Jej rolą była kreatywna obróbka materiałów oraz pomoc w budowaniu alternatywnej, przeniesionej do świata wirtualnego, wersji Inowrocławia.

Dzięki firmie podatkowo-finansowej Denar która funkcjonuje na rynku inowrocławskim już ponad 20 lat, powstało przedsięwzięcie umożliwiające wyrażenie ekspresji w różny sposób - od opowiadań, poprzez graffiti, po muzykę. W okresie letnim odbył się kreatywny konkurs adresowany do młodych mieszkańców, a także pojawiła się możliwość rozwoju poprzez wakacyjny staż w towarzystwie profesjonalistów - Artura i Ady.

Więcej informacji na temat projektu czeka na stronie.



emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Okiem Kielara odc. 14

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska