forntuna
  Orlen Liga. Patrycja Polak: Budowlani Toruń to obiecująca...

  Orlen Liga. Patrycja Polak: Budowlani Toruń to obiecująca mieszanka

  (jp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Patrycja Polak mimo młodego wieku ma już wielkie doświadczenie w Orlen Lidze.
  1/7
  przejdź do galerii

  Patrycja Polak mimo młodego wieku ma już wielkie doświadczenie w Orlen Lidze. ©Sławomir Kowalski

  Osiem lat temu Patrycja Polak debiutowała w Budowlanych w I lidze. Teraz utalentowana przyjmująca pomoże drużynie zadebiutować w Orlen Lidze.
  Jedną z podstawowych siatkarek Budowlanych będzie w najbliższym sezonie Patrycja Polak, która do Torunia wraca po 8 latach przerwy. Przed sezonem 2007-2008 17-letnia wówczas siatkarka z Iławy została wypatrzona przez trener Ewę Openchowską. Młoda przyjmująca z miejsca stała się podstawową przyjmującą I-ligowej drużyny.

  - Doskonale pamiętam ten sezon i małą salkę X LO - śmieje się przyjmująca - Bardzo miło wspominam ten okres, szło nam całkiem dobrze w rozgrywkach, choć byliśmy beniaminkiem. Mam nadzieję, że moje drugie podejście do Budowlanych będzie równie udane  Polak po odejściu z Torunia grała w Bydgoszczy i Wrocławiu, a ostatni sezon spędziła we włoskim zespole Beng Rovigo Volley. Co zdecydowało o wyborze z klubu z Torunia?

  - Chciałam wrócić do Orlen Ligi, ważna była również osoba trenera Vettoriego. Spodobała mi się także koncepcja składu w Toruniu, gdzie jest trochę młodości, ale i trochę doświadczenia. Wierzę, że taka mieszanka zaowocuje dobrymi wynikami w trakcie sezonu. Zaczęłyśmy razem trenować, świetnie się dogadujemy, ciężko pracujemy na treningach - mówi Polak.

  Powrót do Polski to dla 25-letnie zawodniczki okazja, żeby pokazać się także sztabowi reprezentacji. Na koncie ma już debiut w 2013 roku, ale w ostatnich sezonach jej kariera z pewnością nie potoczyła się zgodnie z oczekiwaniami.

  Patrycja Polak: Każde zwycięstwo będzie sukcesem  - Przede wszystkim nie wiem, czy będę aż tak ważną siatkarką w zespole ligowym, wszystko okaże się na parkiecie. O reprezentacji marzy oczywiście każda siatkarka, ale prowadzi do niej długa droga. Na razie koncentruję się na Budowlanych, myślę, że mogę dać drużynie sporo doświadczenia, takiego boiskowego, ale i życiowego - uważa Polak.

  Trener Nicola Vettori obiecuje niespodzianki w sezonie, kibice w Toruniu wierzą, że nowy zespół będzie w stanie bić się nie tylko o utrzymanie w Orlen Lidze. A jak jego potencjał ocenia Patrycja?

  - Trzeba pamiętać, że jesteśmy beniaminkiem, kilka siatkarek miało ostatnio przerwę w grze na takim poziomie. Myślę, że każde zwycięstwo będzie dla nas sukcesem. Mogę obiecać, że za każdym razem będziemy dawały z siebie wszystko na parkiecie. Liczymy, że do hali przyjdzie wielu kibiców i razem będziemy przeżywać wielkie emocje - podkreśla siatkarka.  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Wyniki

  Herb godpodarza Herb gościa
  Brak danych
  Więcej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  12 Tenorów i wielkie przeboje tysiąclecia w Bydgoszczy!

  12 Tenorów i wielkie przeboje tysiąclecia w Bydgoszczy!

  100. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

  100. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego