MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza do Wojewódzkiego Konkursu Literackiego

Karolina Rokitnicka
Karolina Rokitnicka
Gdy Chopin gościł w Szafarni w 1824 i 1825 r. miał zaledwie 14 i 15 lat, dlatego zdecydowano, by konkurs literacki skierować do uczniów w podobnym wieku. Zaproszono więc do niego uczniów klas 7  i  8 szkół podstawowych
Gdy Chopin gościł w Szafarni w 1824 i 1825 r. miał zaledwie 14 i 15 lat, dlatego zdecydowano, by konkurs literacki skierować do uczniów w podobnym wieku. Zaproszono więc do niego uczniów klas 7  i  8 szkół podstawowych KR
Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do IV Wojewódzkiego Konkursu Literackiego "Słowem o Szafarni". Jest on przeznaczony dla uczniów 7 i 8 klas z województwa kujawsko-pomorskiego. Konkurs przygotował Ośrodek Chopinowski w Szafarni. Prace można dostarczać do 30 grudnia.

Wideo. Rodzinny kapitał opiekuńczy

od 16 lat

Zadaniem uczestników konkursu organizowanego przez Ośrodek Chopinowski w Szafarni jest napisanie opowiadania o przygodach Fryderyka Chopina w Szafarni w oparciu o jego wakacyjną korespondencję.

- Celem konkursu jest  zachęcenie młodych autorów do prezentowania własnej twórczości literackiej inspirowanej postacią Fryderyka Chopina i jego pobytem w Szafarni. Dzięki lekturze listów i Kuriera Szafarskiego uczestnicy mogą poznać wyjątkowy, mniej znany talent literacki słynnego kompozytora i jednocześnie poszerzyć wiedzę o szczegółach z wakacji Fryderyka Chopina spędzonych w naszym regionie – informują organizatorzy.

Gdy Chopin gościł w dworku Dziewanowskich w 1824 i 1825 r. miał zaledwie 14 i 15 lat, dlatego zdecydowano, by konkurs literacki skierować do uczniów w podobnym wieku. Zaproszono więc do niego uczniów klas 7  i  8 szkół podstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego. 
 
- Co roku wybierany jest inny temat pracy konkursowej. Tym razem uczestnicy mają za zadanie napisanie opowiadania o przygodach młodego Fryderyka Chopina w Szafarni w oparciu o wybrany fragment jego wakacyjnej korespondencji. Uczestnicy w swoich pracach powinni odnieść się do dowolnego wydarzenia wspomnianego przez Chopina w Kurierze Szafarskim lub listach, które może stać się punktem wyjścia, częścią lub zakończeniem dla zawartej w opowiadaniu, wymyślonej przez autorów historii. Listy Chopina i Kurier Szafarski dostępne są na stronie Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni – wyjaśniają organizatorzy.
 
Zgłoszenia mogą dokonywać szkoły za pomocą formularza do 30 grudnia. Każda placówka może zgłosić maksymalnie troje uczestników. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz publikacja ich prac na stronie Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni i w materiałach promocyjnych konkursu.

Trwa głosowanie...

Czy wciąż przestrzegasz reżimu sanitarnego?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska