Kilka przykładów naszych uczestniczek:
Koło Gospodyń Trzebiegoszcz powstało w 2010 roku. Początkowo liczyło 20 pań, na chwilę obecną należy 15. Celem istnienia jest działalność kulturalna na terenie wsi. Członkinie KGW organizują liczne pikniki, dyskoteki oraz wycieczki. Chętnie podejmują współpracę z miejscową szkołą podstawową, biblioteką , Wiejskim Domem Kultury oraz Ochotniczą Strażą Pożarną. Współpracując z miejscowymi organizacjami panie starają się urozmaicić czas wolny dzieci i młodzieży, zachęcić do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Koło Gospodyń Wiejskich z Bętlewa powstało w czerwcu 2009 roku. Obecnie liczy sobie 17 członkiń.Przewodniczącą jest Małgorzata Krajewska, zastępcą Elżbieta Lewandowska, skarbnikiem Iwona Rybczyńska. Panie organizują dla mieszkańców wsi uroczystości okolicznościowe, takie jak Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki, choinkę dla dzieci z sołectwa Bętlewo. "Mieszkańcy licznie uczęszczają i są zadowoleni.", zapewniają członkinie koła. Dbają również o siebie, często wyjeżdżają na wycieczki zwiedzając piękne zakątki Polski, zimową porą są częstymi bywalczyniami teatrów i kin.

Koło Gospodyń Wiejskich w Brzoziu działa w powiecie brodnickim od prawie 60 lat. Obecnie koło liczy 40 członkiń. - Największym naszym osiągnięciem jest fakt, iż KGW istnieje od 60 lat, rozwija się i cieszy sukcesami większymi i mniejszymi - uważają panie. - Bierzemy udział w różnych konkursach, wymieniamy się przepisami na ciasta, nalewki, oraz potrawy z mięs. Cieszymy się z każdych nagród jakie otrzymujemy. Nasze Panie lubią również śpiewać. Mamy zespół wokalno-teatralny „Wszyscy Razem”, któremu przewodzi Urszula Kucińska. Koło zajmuje się także rozprowadzaniem piskląt. Ponadto wspomaga różne akcje np: „Szlachetna Paczka” – inicjatywa udziału w akcji wyszła od Przewodniczącej Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Brzoziu Małgorzaty Smoczyńskiej; „Pomoc w leczeniu Zuzi Machety”. Ponadto aktywnie uczestniczmy co rok podczas Święta Rodziny organizowanego przez Szkołę Podstawową w Brzoziu, a także w Powiatowym Konkursie Wieńców i Ozdób Dożynkowych. KGW bierze udział w różnych spotkaniach integracyjnych kół gospodyń wiejskich. Ponadto członkinie koła chętnie wyjeżdżają na wycieczki oraz szkolenia.

Koło Gospodyń Wiejskich w Rzepowie. - Nasze koło zajmuje się promocją zdrowego żywienia jak również wzmacnianiem pozytywnych relacji kobiet wiejskich naszego sołectwa. W ostatnim czasie byłyśmy na Jarmarku Wielkanocnym w Przysieku i na targach "Lato na wsi" w Minikowie. Dużym sukcesem naszego koła była nagroda publiczności w konkursie na najlepsze stoisko podczas Kujawskich Nowalijek 2015 w Kruszwicy i III miejsce za nowalijkową przystawkę.
