Mirosław Woźniak
Trener Dębu Piotr Rybak
Trener Dębu Piotr Rybak fot. Mirosław Woźniak
Udany debiut trenera Piotra Rybaka Strzelcy bramek dla Dębu: 3 - Radosław Mróz (44, 81, 86), 2 - Jarosław Plewa (24, 27) , 1 - Adrian Fletka (85)

W 24. kolejce spotkań o mistrzostwo IV ligi miejscowy Dąb podejmował wyżej notowaną w tabeli Unię Wąbrzeźno.

Pierwsze dwadzieścia minut było wyrównane chociaż gospodarze częściej przebywali na połowie rywala. W 24 minucie będący w środkowej strefie boiska piłkę przejął Jarosław Plewa, który będący 30 metrów od bramki przeciwnika zdecydował się na strzał, po którym mimo próby obrony golkipera Unii piłka wylądowała w bramce.

Na drugiego gola kibice czekali około stu osiemdziesięciu sekund, akcję prawą stroną rozpoczął Adrian Fletka uciekając obrońcy celnie dośrodkował do Jarosława Plewy, który wyprzedzając obrońcę i bramkarza podwyższył prowadzenie na 2:0.

Ostatnią bramkę w tej połowie miejscowi zdobyli w 44 minucie po nieporozumieniu na polu bramkowym bramkarza i obrońcy Radosław Mróz skierował piłkę do bramki. W drugiej połowie przez dwadzieścia pięć minut optyczną przewagę posiadali goście, którzy jak najszybciej chcieli zmniejszyć różnicę bramkową.

Dobrze, że w tym okresie poprawnie grająca linia obrony wraz z bramkarzem Przemysławem Lichwałą zachowywali czyste konto. Ostatnie dziesięć minut gry były popisem gospodarzy czego efektem były zdobyte kolejne trzy bramki. W 81 minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Radosław Mróz, w 85 min. przypomniał o sobie młody Adrian Fletka (w końcówce doznał kontuzji i będzie pauzował około 10 dni).

Ostatniego gola dla barcinian w 86 minucie zdobył ponownie Radosław Mróz po rozegraniu akcji prawą stroną przez Arkadiusza Ostrowskiego i celnym dośrodkowaniu Radek głową skierował piłkę do bramki.
Po spotkaniu trener Piotr Rybak - Cieszy wysokie zwycięstwo choć to zawodnicy zasłużyli na słowa uznania, część gratulacji należy się mojemu poprzednikowi, który prowadził ten zespół.

Nie popadajmy w euforię bo przed nami jeszcze długa droga do zabezpieczenia sobie bytu w szeregach IV ligi. Skład Dąbu: Przemysław Lichwała, Bartosz Kaszyński, Łukasz Sobek, Piotr Timm, Mateusz Łatka (72 Arkadiusz Ostrowski), Jarosław Plewa (58 Łukasz Abramowski), Adria Fletka, Radosław Mróz, Jakub Redmann, Bartosz Pacholski, Radosław Mazurowski. Trener Piotr Rybak, kierownik drużyny Paweł Fletka.