Przyłączając się do akcji WWF i gasząc światło ludzie zademonstrują, że nadmierne ocieplanie się klimatu Ziemi nie jest im obojętne.
Akcja została zainicjowana przez międzynarodową organizację ekologiczną WWF, dla której ochrona klimatu jest jednym z priorytetowych obszarów działań.
Do Godziny dla Ziemi WWF oficjalnie przyłączyło się już 2000 miast na całym świecie, ze 121 krajów. Podczas symbolicznej godziny zgaśnie iluminacja takich budynków jak wieża Eiffla w Paryżu, Empire State Building w Nowym Jorku, Opera w Sydney, Zakazane Miasto w Pekinie czy najwyższy budynek na świecie Burj Khalifa w Dubaju.
W Polsce udział w tegorocznej Godzinie dla Ziemi WWF zadeklarowały władze 33 miast, w tym 15 wojewódzkich. Do akcji przyłączyli się także politycy, w tym premier Tusk i prezydent Kaczyński. Zgasną słynne obiekty w całej Polsce, m.in. Pałac Kultury i Nauki, Teatr Wielki i Zamek Królewski w Warszawie, Sukiennice i Kopiec Kościuszki w Krakowie, Spodek w Katowicach, Katedra Gnieźnieńska w Gnieźnie, Ossolineum we Wrocławiu, Dwór Artusa i Bazylika Mariacka w Gdańsku, Pałac Poznański w Łodzi oraz Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu. W Godzinie dla Ziemi WWF udział biorą szkoły z całej Polski.
Akcję wspiera 60 znanych osób polskiego show biznesu. Firmy będące partnerami Godziny dla Ziemi WWF gaszą iluminacje swoich siedzib oraz wysyłają informacje do swoich pracowników.