Policjanci z bielskiej drogówki rozpoczęli współpracę ze strażnikami miejskimi i za pomocą systemu miejskiego monitoringu karzą tych kierowców, którzy na niebezpieczeństwo narażają pieszych.
Jeśli zauważone zostanie naruszenie prawa, odpowiedni fragment nagrania zostanie zabezpieczony, a policjanci ustalą dane właściciela auta, który zostanie poproszony o wskazanie kierującego pojazdem. Sprawa może zostać skierowana do sądu lub zakończyć się nałożeniem mandatu. W skrajnych przypadkach policja może odebrać prawo jazdy.
Taryfikator Mandatów 2018 - zobacz nowe kwoty mandatów >>>
Do dyspozycji funkcjonariuszy jest ponad 80 kamer, a finalnie będzie ich 100. Na terenie miasta Bielsko-Biała monitoring wizyjny działa od października 2001 roku.
Uwarunkowaniem prawnym prowadzenia monitoringu wizyjnego miejsc publicznych jest art. 11 ust. 2 i 3 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o strażach gminnych oraz Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2009 roku w sprawie sposobu obserwowania i rejestrowania przy użyciu środków technicznych obrazu zdarzeń w miejscach publicznych przez straż gminną.
Szczyt motoryzacyjnej oszczędności? Koszt przejechania stu kilometrów tym autem to zaledwie... 8 złotych/TVN TURBO