Teraz przed uczniami Szkoły Podstawowej otworzy się wiele nowych możliwości dbania o rozwój fizyczny.
Oprócz sali gimnastycznej o wymiarach 17,29 m na 24 m, w obiekcie urządzono także salkę korekcyjną liczącą 7,58 m na 7,56 m oraz zaplecze socjalne.
Koszt budowy to niespełna 1,8 mln złotych. Z budżetu gminy wydatkowano ponad 1 mln złotych, zaś pozostałe środki stanowiły dofinansowanie z budżetu Urzędu Marszałkowskiego i RPO.
Przypomnijmy, krusinianie długo musieli czekać na salę gimnastyczną. Wójt rozstał się z poznańską firmą "Jedynka".
- Pracownicy schodzili z budowy, znikali, a gdy przychodzili kręcili się i nic nie robili, bo nie mieli materiałów - denerwował się Jerzy Cabaj, wójt gminy Lisewo. - Pożegnałem się z nimi.
Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!
Nowy wykonawca się spisał
Wójt ogłosił kolejny przetarg. Tym razem obyło się bez problemów. Przetarg na dokończenie inwestycji wygrała firma PHU"Drobud" z Terespola Pomorskiego, która wykonała zadanie za niespełna 500 tys. złotych.
W nowej sali już w piątek ruszyły zajęcia pozalekcyjne - grupy cyrkowej "Circolo", która liczy blisko 40 osób. W obiekcie trenować będą mogli nie tylko uczniowie, ale również zorganizowane grupy. Ruszą również dodatkowe zajęcia z tenisa stołowego, ponieważ w prezencie od samorządowców i prywatnych sponsorów szkoła otrzymała dwa nowe stoły do gry.
- Doczekaliśmy się upragnionej sali i chcemy ją maksymalnie wykorzystywać - mówi Wiesława Chojnicka, dyrektor szkoły Podstawowej w Krusinie. - Pojawiają się pytania o wypożyczanie hali, na pewno będziemy ją udostępniać lokalnej społeczności. Przyda się nie tylko do zajęć sportowych, ale i organizacji imprez kulturalnych. Dotąd odbywały się w małej auli, która służyła do wszystkiego. Dzieci tam ćwiczyły, co było uciążliwe. Sufity są zbyt nisko, okna niezabezpieczone.
Aerobic i tenis
Sala, której kolory: pomarańczowy i zielony wyznaczają boiska do siatkówki, piłki ręcznej i koszykówki, zostałą wyposażona w bramki, kosze i drabinki. Dyrektor liczy, że doposażona zostanie w sprzęt, który pozwoli rozwijać się w różnych dyscyplinach.
- Ponadto, będziemy organizować zajęcia korekcyjno-kompensacyjne w mniejszej salce - zapowiada Wiesława Chojnicka. - Może nasza wuefistka zorganizuje areobic dla pań. Najważniejsze, że mamy bazę a naszym nauczycielom nie zabraknie pomysłów na jej wykorzystanie.
