Smaki Kujaw i Pomorza - Sezon 4 odcinek 35

Burmistrz Pakości przedstawił informację na temat tegorocznego budżetu, inwestycji oraz działań, jakie zostały podjęte w gminie w roku 2022 i jakie są planowane na rok 2023.
Radni Rady Miejskiej w Pakości Katarzyna Tomczak oraz Tomasz Kujawa, prowadzący spotkanie i będący jednocześnie członkami Stowarzyszenia Firm Miasta i Gminy Pakość, przedstawili działania, jakie zostały przez nich podjęte w 2022 r. Przedstawione zostały m. in. inicjatywy, jakie dzięki ich stowarzyszeniu zostały zrealizowane w gminie Pakość. Wśród takich wydarzeń zalicza się m. in. organizację największych jak dotychczas Dni Pakości 2022, na których bawiło się ok. 15 tys. osób, wykonania nawierzchni boiska w sołectwie Kościelec, ufundowania 1600 paczek świątecznych dla dzieci podczas tegorocznego spotkania przy choince. Imprez oraz wsparcia przez Stowarzyszenie Firm Miasta i Gminy Pakość było na tyle dużo, że nie sposób wszystkie po kolei wymieniać. Za każdą pomoc ze strony stowarzyszenia na rzecz dla dobra mieszkańców serdecznie dziękujemy!
Podczas spotkania głos zabrali również zaproszeni goście: posłowie Ewa Kozanecka i Tomasz Lenz, a także Marek Knopp, radny powiatowy i Adam Straszewski, burmistrz Gniewkowa.
Burmistrz Zygmunt Groń wręczył statuetki osobom, które zasłużyły się w działalności na rzecz Gminy Pakość, a byli to: Katarzyna Tomczak, Justyna Lewandowska, Monika Kujawa, Tomasz Kujawa, Krystian Jastrzembski, Aleksander i Roman Bieniek, Janusz Bednarski, Hubert Grupa, Sławomir Markier, Sylwester Mróz, Emanuel i Daniel Kowalczyk, Mateusz Paciorek, Marcin Nieznalski, Michał Tomczak, Ireneusz Mróz, Marcin Zalewski, Piotr Grabowski, Janusz Gilas
Z kolei Ryszard Barczak otrzymał odznaczenie nadane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego „Zasłużony dla kultury Polskiej”, które wręczyła poseł Ewa Kozanecka.
Komendanta komisariatu policji w Pakości, komisarza Macieja Wiśniewskiego uhonorowano tytułem Człowiek Roku Miasta i Gminy Pakość.
Spotkanie występami muzycznymi o klimacie świątecznym umilał zespół Nocny Stróż z Inowrocławia.
- Tak było na spotkaniu przy choince w Pakości. Rozdano przeszło 1200 paczek!
- Tak było na II Charytatywnym Mikołajkowym Maratonie Zumby i Fitnessu w Inowrocławiu
- Tak było na Jarmarku Bożonarodzeniowym i świątecznej imprezie na Rynku w Inowrocławiu
- Koronowo świętuje 655-lecie. Uroczystości zainaugurowano w Kruszwicy
- Tak wygląda remont tężni w Inowrocławiu [zdjęcia z drona]
- Inowrocławska policja otrzymała dwa nowe radiowozy marki Kia Sportage