Pałac Bydgoszcz najlepszy w grupie "A". W sobotę półfinał z Silesią Volley MOSiR/Sokół Mysłowice

Pałacanki już tylko dwa wygrane mecze dzielą od wymarzonego złota
Pałacanki już tylko dwa wygrane mecze dzielą od wymarzonego złota Sławomir Wojciechowski
Kolejne dobre wieści napłynęły z dalekiego Jarosławia. W trzecim meczu w Mistrzostwach Polski Juniorek Pałac Bydgoszcz pokonał bez straty seta Spartę Warszawa i zajęły 1. miejsce w grupie "A". Na drodze do finału bydgoszczankom staną jutro siatkarki z Mysłowic.

PAŁAC Bydgoszcz - SPARTA Warszawa 3:0 (25:21, 25:13, 27:25)
Pałac: Torbusińska, Bączyńska, Głaz, Szostak, Pieczka, Janicka, Walczak (libero) oraz Dybek, Karpińska, Fojucik, Ciesiulewicz, Korabiec.

To był mecz o 1. miejsce w grupie "A". Bydgoszczanki okazały się lepsze od rywalek ze stolicy. Pierwszego i drugiego seta wygrały pewnie. W trzecim długo prowadziła Sparta (nawet 18:13), ale podopieczne Macieja Kromrycha odrobiły straty. Od remisu 20:20 walka zaczęła się na nowo. Wymianę ciosów lepiej wytrzymały bydgoszczanki, które wygrały seta 27:25, a cały mecz 3:0. MVP meczu wybrano Ewelinę Janicką, która dla swojej drużyny zdobyła 10 punktów.
Tym samym pałacanki fazę grupową zakończyły bez straty seta.

W drugim dzisiejszym meczu grupy "A", który nie miał wpływu na awans do strefy medalowej, MKS Dąbrowa Górnicza zwyciężył MKS MOS Wieliczka 3:0 (18, 19, 18).

1. Pałac Bydgoszcz 3 6 9:0
2. Sparta Warszawa 3 5 6:5
3. MKS Dąbrowa Górnicza 3 4 4:6
4. MKS MOS Wieliczka 3 3 1:9

Gedania była pod ścianą

Ciekawsza rywalizacja była w grupie "B". Naszym Czytelnikom winni jesteśmy wyniki spotkań z wczoraj. W najbardziej zaciętym dotychczas meczu w tym turnieju Silesia Volley MOSiR/Sokół Mysłowice przegrała z Energą Gedania Gdańsk 2:3 (18:25, 28:26, 17:25, 25:22, 13:15). Ten wynik sprawił, że w grze o awans do półfinału w tej grupieoprócz tych zespołów do końca liczyła się także Sandecja Nowy Sącz, która w czwartek ograła Barnima Goleniów 3:0.

Dziś właśnie na koniec fazy grupowej doszło do starcia Sandecji z Gedanią. Siatkarki z Nowego Sącza musiały wygrać przynajmniej 3:1, by znaleźć się w pierwszej "czwórce" mistrzostw. Ich nadzieje prysły po trzech setach (przegrywały 1:2), ale walczyły ambitnie do końca, poległy dopiero po tie-breaku. Ostatecznie Gedania wygrała 3:2 i uniknęła konfrontacji w półfinale z Pałacem Bydgoszcz.

Wyniki grupy "B": Silesia Volley MOSiR/Sokół - Energa Gedania Gdańsk 2:3 (-18, 26, -17, 22, -13), Sandecja Nowy Sącz - Barnim Goleniów 3:0 (13, 15, 23), Barnim - Silesia Volley 1:3 (-18, -22, 20, -9), Gedania - Sandecja 3:2 (-25, 15, 17, -16, 7)
1. Energa Gedania Gdańsk 3 6 9:4
2. Silesia Volley MOSiR/Sokół Mysłowice 3 5 8:4
3. Sandecja Nowy Sącz 3 4 5:6
4. UKS Barnim Goleniów 3 3 1:9

Powtórka mile widziana

Zatem rywalem Pałacu w sobotnim półfinale będzie Silesia Volley MOSiR/Sokół. Podopieczne Macieja Kromrycha z siatkarkami ze Śląska miały okazję grać w turnieju 1/2 finału MP. 24 marca wygrały w Bydgoszczy 3:0. Liczymy na powtórkę tego wyniku. To spotkanie rozpocznie się jutro o godz. 16. Z kolei o godz. 18.30 zmierzą się Energa Gedania Gdańsk ze Spartą Warszawa.