Pałac Bydgoszcz przegrał w Legionowie

Dariusz Knopik
Tym razem rozgrywająca Pałacu Marlena Pleśnierowicz oszukała blok Legionovii złożony z Aleksandry Wójcik (nr 6) i Katarzyny Połeć (10) Tomasz Czachorowski
W drugim meczu o 9. miejsce w Orlen Lidze Pałac uległ Legionovii 1:3. W piątek o godz. 19 decydujące spotkanie.

Legionovia - Pałac 3:1
Sety: 25:23, 18:25, 25:21, 25:23
LEGIONOVIA: Wójcik, Chojnacka, Smarzek, Paszek, Połeć, Gajewska, Adamek (libero) oraz Bociek, Rasińska, Grabka, Grzelak.
PAŁAC: Misiuna, Pleśnierowicz, Kuligowska, Ziółkowska, Fojucik, Krzywicka, Nowakowska (libero) oraz Minicz, Maternia, Śmieszek.
Stan rywalizacji do dwóch wygranych: 1-1.

Po wygraniu łatwo pierwszego meczu 3:0 wydawało się, że bydgoski zespół załatwi sprawę w drugim meczu. Jednak rywalki z Legionowa nie zamierzały ułatwiać im sprawy. Bydgoszczanki były bliskie realizacji swego planu, bo dwa sety przegrały minimalnie.

O ich porażce pierwszym secie zdecydowała seria błędów od stanu 18:18. Po chwili przegrywały 18:23 i strat nie udało się odrobić. Jeszcze bardziej mogły żałować czwartej partii. Podopieczne Adama Grabowskiego prowadziły już 18:13, ale rywalki się nie poddały i doprowadziły do remisu. W nerwowej końcówce też wykazały się silniejszymi nerwami.

Tym samym legionowianki doprowadziły do remisu w rywalizacji i w piątek o godz. 19 dojdzie do decydującego spotkania.