
W Świeciu i Chelmnie odbyla sie impreza pod haslem "Pamiec i Tolerancja". W pierwszej cześci poświeconej wlaśnie pamieci i tolerancji dla Zydów dyskutowali profesor Wladyslaw Bartoszewski oraz profesor Szewach Weiss, ambasadr Izraela w Polsce. Na zdjeciu ten pierwszy.

Na początek spotkania rozstrzygniety zostal konkurs literacki pod haslem "Pamiec i tolerancja". Nagrody laureatom wreczyli profesorowie.

Urok i niezlomnośc profesora Bartoszewskiego widac na kazdym kroku. Zanim coś powie juz zaraza ludzi swoją zywiolowością i energią. Byc moze dlatego sala kinowa świeckiego ośrodka kultury doslownie pekala w szwach.

Rozmowe o przeszlości, teraLniejszości i przyszlości Polaków i Zydów poprowadzil Adam Willma, redaktor "Pomorskiej". Na zdjeciu - po środku.