Pan Tomek (tak będziemy go tytułować) umieścił ostatnio na Facebooku trzy piosenki. Jedną o Grubym Misiu, drugą (nową) o złym wirusie. Trzecia - "Taniec Połamaniec" to utwór wykonany przez kolegę Michała Drejera, ale tekst i muzyka jest autorstwa Pana Tomka.
Wcześniej to wydawnictwo Harmonia wydało książki Pana Tomka. To: piosenki - cukierki, piosenki - perełki i piosenki - bąbelki. A także grę w kolory oraz piosenki do masowania i kołysania.
Dziś nauczyciel stara się być obecny w sieci. I to jak! Do "Tańca Połamańca" Pan Tomek zaprosił "do współpracy" swoje pieski: Tulę (uwielbia tańczyć) i nieśmiałego Teosia.
Zobaczcie efekty! Nazwa piosenki wskazuje sama za siebie, czego należy się spodziewać. Można śpiewać, można tańczyć, można ćwiczyć! W sam raz na przymusową kwarantannę w domu.
Pan Tomek napisał tak: - Kto powiedział, że w domu jest nudno? Przecież można bawić się piosenkami.
Najpierw na jego profilu facebookowym pojawił się "Gruby Misio" . Zatrzęsienie komentarzy i wspaniałe reakcje! Cóż, Pan Tomek nie jest już w szkole czy przedszkolu, ale wystarczy wejść na fejsa i wyskakuje. Jak zwykle taki sam, czyli z uśmiechem na twarzy!
A potem zachęcony lajkami Pan Tomek napisał: - Kochani, odpowiadając na Wasze prośby, napisałem kolejną piosenkę. Śpiewajmy razem, a wygonimy wirusa!
Tekst
Patrzę przez okno na szare podwórko,
kałuże mokre chlapią za burtą
smutne dzieciaki nie chodzą do szkoły
kiedy ten wirus pakuje toboły
ooo, nie dobry wirusie
sio, sio - my nie chcemy cię
wio, wio - rusz się wreszcie, rusz się
idź już stąd
chcemy bawić się
zostańmy w domu, cierpliwie czekajmy
działać naturze, lekarzom dajmy
a już za chwilę wszyscy wrócimy
do normalności, do której tęsknimy
Trzecia piosenka to właśnie "Taniec Połamaniec".
Nie mogąc wychodzić z domu, rozciągniemy mięśnie, i - co tu ukrywać ... pośmiejemy się. Polecamy każdemu.
Pan Tomek już zdradza, że zamieści wkrótce na Facebooku jeszcze dwie piosenki. Ciekawe, o czym będą...
Koronawirus - jakby nie było - ma też dobre strony. Wszyscy nabieramy teraz kompetencji cyfrowych, a ci utalentowani w domowym zaciszu stają się jeszcze bardziej twórczy.
