Panie z Pacificu Toruń zdyskwalifikowane w Rio

Z ośmiu konkurencyjnych drużyn w Rio Polki potrafiły wyprzedzić jedynie Niemki.
Z ośmiu konkurencyjnych drużyn w Rio Polki potrafiły wyprzedzić jedynie Niemki. Andrzej Szkocki
Drużyna pań z naszymi Natalią Rutkowską i Edytą Jasińską zajęła 8. miejsce w wyścigu na 4 km na olimpijskim welodromie.

W wyścigu na 4000 m kobiet wystawiliśmy zespół z udziałem dwóch kolarek z toruńskiego Pacificu: Natalii Rutkowskiej i Edyty Jasińskiej, którym towarzyszyły dwie juniorki: Daria Pikulik i Justyna Kaczkowska. Polki w eliminacjach osiągnęły wynik 4:28.988, który dał 8. miejsce i awans do kolejnej rundy. Trafiły w kolejnej rundzie na szybszą o 7 sekund Nową Zelandię.

W sobotę Polki nieco się poprawiły, ale nie na tyle, żeby nawiązać walkę o zwycięstwo. Nasze zawodniczki uzyskały czas 4:27.299, przegrały wyraźnie z Nową Zelandią, w dodatku zostały po wyścigu zdyskwalifikowane i zakończyły olimpijski start na 8. miejscu. W wyścigu o złoto zmierzą się USA z Wielką Brytania, a o brąz Nowa Zelandia i Kanada.

Nasze panie jeszcze wystartują w omnium (Daria Pikulik, Małgorzata Wojtyra), ale już bez udziału kolarek z Pacificu. Ostatnim akcentem z regionu na welodromie w Rio będzie keirin we wtorek z Krzysztofem Makselem ze Stali Grudziądz.