https://pomorska.pl
reklama

Papieski Pociąg w regionie. Sprawdź, kiedy możesz się nim przejechać!

JPL za Polregio
Pociąg Papieski kursuje w naszym regionie. Sprawdźcie, gdzie i kiedy.
Pociąg Papieski kursuje w naszym regionie. Sprawdźcie, gdzie i kiedy. mat. Polregio
Uruchomienie pociągu w naszym regionie jest związane z trwającym od 3 do 11 czerwca Świętem Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Pociąg Papieski od dziś (5 czerwca) znów kursuje – tym razem w województwie kujawsko-pomorskim. Jego uruchomienie jest elementem obchodzonego od 3 do 11 czerwca Święta Województwa Kujawko-Pomorskiego. Przypomnijmy, św. Jan Paweł II jest oficjalnym patronem naszego regionu.

Wyjątkowy skład będzie kursował pomiędzy trzema miastami naszego województwa, które odwiedził Papież podczas swoich pielgrzymek. Mowa o Włocławku, Bydgoszczy i Toruniu. Pociąg liczy 152 miejsca siedzące oraz osiem miejsc dla osób niepełnosprawnych. W czasie podróży można oglądać filmy o św. Janie Pawle II oraz wysłuchać audycji. Można też oglądać wystawę zdjęć Adama Bujaka, który towarzyszył z obiektywem św. Janowi Pawłowi II w czasie jego pielgrzymek.

Dziś pociąg wyruszył z Torunia do Włocławka. Dodatkowo 6 i 7 czerwca mieszkańcy województwa będą mogli podróżować tym pociągiem pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem i Włocławkiem na ogólnych zasadach.

Pociąg Papieski można zwiedzać:

  • 5 czerwca przy peronie nr 2 stacji Toruń Główny w godz. 18:03-19,
  • 6 i 7 czerwca przy peronie nr 1 stacji Bydgoszcz Główna w godz. 10-11:57,
  • 6 i 7 czerwca przy peronie nr 2 stacji Toruń Główny w godz. 18:03-19.

Rozkład jazdy:
5 czerwca:

  • Kutno (16:04) – Toruń Gł. (18:03).

6 i 7 czerwca:

  • Toruń Gł. (4:36) – Włocławek (5:24),
  • Włocławek (5:55) – Bydgoszcz Gł. (7:57),
  • Bydgoszcz Gł. (11:57) – Włocławek (13:43),
  • Włocławek (14:32) – Bydgoszcz Gł. (16:06),
  • Bydgoszcz Gł. (17:20) – Toruń Gł. (18).

INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju (25-31.05.2017)

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

s
seba-76
Pan marszałek też ma swój "złoty pociąg"? Przez te dwa dni pociągiem powinni podróżować członkowie stowarzyszeń Metropolii Bydgoszcz i informować nieświadomych mieszańców jakie korzyści może nam przynieść współpraca i porozumienie w ramach obszaru metropolitarnego. Przecież to jedyny, realny pomysł na rozwój naszego regionu.
Pociąg będzie łączył tylko przez dwa dni w roku, pan marszałek będzie dzielił przez dni pozostałe ;)

Wybrane dla Ciebie

Dodatkowe 2150 złotych dla osób powyżej 75. roku życia. Jak dostać bon senioralny?

Dodatkowe 2150 złotych dla osób powyżej 75. roku życia. Jak dostać bon senioralny?

Po skończeniu 65 lat nie przegap tych 7 dodatków do emerytury. Oto co ci przysługuje

Po skończeniu 65 lat nie przegap tych 7 dodatków do emerytury. Oto co ci przysługuje

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska