Paraolimpiada 2020. Czwartkowe występy Polaków w Tokio WYNIKI

Krzysztof Kawa
Renata Kałuża już ma medal w Tokio
Renata Kałuża już ma medal w Tokio Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Olimpijski
Czwartek 2 września to kolejny dzień zmagań na paraolimpiadzie Tokio 2020. Polacy rozpoczęli rywalizację z szansami na kolejne medale, na razie w kolekcji mają ich 18. Jeden z nich (w jeździe indywidualnej na czas na handbike'u) wywalczyła Renata Kałuża z Czarnego Dunajca, która dziś miała szansę na drugi krążek, startując w kolarskiej sztafecie mieszanej wraz z Rafałami - Wilkiem i Szumcem. Polacy zajęli jednak szóstą lokatę. Srebro w parastrzelectwie dla Szymona Sowińskiego.

Poniżej informujemy, jakie wyniki osiągnęli Polacy w czwartkowych (2 września) zawodach paraolimpiady w Tokio i jakie nas jeszcze czekają emocje z ich udziałem (materiał jest aktualizowany).

Badminton

Bartłomiej Mróz przegrał mecz w fazie grupowej singla, klasa SU5 (godz. 8.20).

Kajakarstwo

Mateusz Surwiło w finale sprintu na 200 m w klasie KL3 (4. w eliminacjach).
Kamila Kubas w półfinale sprintu na 200 m w klasie KL2 (2. w eliminacjach).
Katarzyna Kozikowska w półfinale sprintu na 200 m w klasie KL3 (2. w eliminacjach).

Kolarstwo

Renata Kałuża, Rafał Wilk, Rafał Szumiec zajęli 6. miejsce w finale sztafety mieszanej w klasie H1-5 (godz. 8.30).

Lekkoatletyka

Joanna Mazur (przewodnik Michał Stawicki) nie awansowała do finału biegu na 200 m w klasie T11 (3. miejsce w eliminacjach z czasem 28,40).
Klaudia Maliszewska była 5. w pchnięciu kulą na stojąco, w klasie F35 z wynikiem 8,39 m.
Mateusz Owczarek był 7. w skoku w dal w klasie T37 z wynikiem 5,85 metra.
Mirosław Madzia był 9. w finale rzutu dyskiem w klasie F11.
Joanna Oleksiuk była 5. w finale pchnięcia kulą na siedząco w klasie F33 (godz. 12.48),
Marek Wietecki był 6. w finale rzutu oszczepem na stojąco w klasie F13.

Łucznictwo

Milena Olszewska odpadła w 1/8 finału.

Pływanie

Igor Hrehorowicz 6. w wyścigu eliminacyjnym na 100 m stylem motylkowym w klasie S9.
Jacek Czech 2. w wyścigu eliminacyjnym na 50 m stylem grzbietowym w klasie S2 i awansował do finału, w którym zajął 8. miejsce.
Kamil Otowski 5. w wyścigu eliminacyjnym na 50 m stylem grzbietowym w klasie S2 i odpadł.

Strzelectwo

Szymon Sowiński w finale strzelania z pistoletu, 25 m w klasie SH1 zajął 2. miejsce.
Filip Rodzik odpadł w eliminacjach strzelania z pistoletu, 25 m w klasie SH1.