https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Park Przemysłowo-Technologiczny we Włocławku ruszy w listopadzie

Małgorzata Goździalska
Wzniesiono już budynek stacji transformatorowej. Trwają roboty ziemne przy budowie kolejnych dróg dojazdowych i chodników
Wzniesiono już budynek stacji transformatorowej. Trwają roboty ziemne przy budowie kolejnych dróg dojazdowych i chodników Fot. Wojciech Alabrudziński
Dobiega końca budowa Włocławskiej Strefy Rozwoju Gospodarczego. W listopadzie nastąpi oddanie inwestycji do użytku. Tymczasem rozpoczyna się promocja. Na wesoło.

Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego lub jak kto woli Park Przemysłowo Technologiczny to jedna ze sztandarowych inwestycji miejskich.

Jest to prawie 40 hektarowy obszar inwestycyjny zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Anwilu, którego uzbrajania właśnie dobiega końca.

Przy ul. Wiklinowej we Włocławku za kilka tygodni zostaną oddane do użytku nowe drogi, gotowe będą: kanalizacja deszczowa, podczyszczalnia ścieków, przepompownia, sieć wodociągowa, sieć gazowa, teletechniczna, czyli wszystko to, co potrzebne przedsiębiorcom do rozpoczęcia inwestycji - budowy nowych zakładów.

Tereny uzbrojone są na wagę złota. Dlatego nie brakuje przedsiębiorstw, które są zainteresowane inwestowaniem we włocławskiej strefie. Prezydent Andrzej Pałucki podpisał do tej pory listy intencyjne z firmami : "W&W Metal Service", "Drogtom", "Wika Polska", "Mares", "Anwis", z Bankiem Ochrony Środowiska, Zakładami Mechanicznymi "Azofer" i "Hamar", Przedsiębiorstwem Budowlano-Montażowym "Budmont", a także ze spółkami "Heko-Most", "Lorenc Logistic" i "Goldfruct".

Jak zapewnia Wydział Przedsiębiorczości i Promocji Gospodarczej, do magistratu wciąż napływają oferty od przedsiębiorców. Inwestorów nie powinno więc zabraknąć.

Strefę buduje konsorcjum, w skład którego wchodzą między innymi firmy - "Molewski" z Chodcza, Przedsiębiorstwo Inwestycyjno-Remontowe "RemWil" z Włocławka i włocławski "Budomex" . Przedsięwzięcie to pochłonie ponad 32 miliony złotych. Miasto dostało jednak na ten projekt unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego - ponad 15 milionów złotych.

Po co Włocławkowi coś takiego? - Poprzez strefę stwarzamy warunki przedsiębiorcom do rozwoju firm, a przez to w sposób pośredni tworzymy nowe miejsca pracy - podkreśla prezydent Pałucki. - To również nasz pomysł na to, aby zatrzymać przedsiębiorców we Włocławku oferując im tereny do inwestowania na preferencyjnych warunkach.

Włocławska strefa podzielona będzie na obszary pozwalające na prowadzenie działalności w różnych sektorach przemysłu, m.in. w branży budowlano-magazynowej, chemicznej, metalowej , usług specjalistycznych. Docelowo przewiduje się tutaj zlokalizowanie 14 firm. Ma tu powstać 400 miejsc pracy. Promocja strefy rozpocznie się na wesoło podczas kabaretonu "Ze śmiechem nie ma żartów", który odbędzie się w Parku Miejskim im. H. Sienkiewicza.
Udostępnij

Czytaj e-wydanie »
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

u
urzędas
urzędas tez człowiek a we Włocław3ku mamy duzo studentów w tym kierunu!
k
kat
Poczekamy - zobaczymy, ile z tych 400 miejsc pracy to stanowiska tzw. produkcyjne, a ile to urzędasy na których "robole" muszą zarobić. Czy te 400 osób otrzyma godziwe warunki zatrudnienia, czy jak zwykle bedzie to najniższa krajowa i 12h pracy dziennie. Obym sie mylił, ale na ochy i achy przyjdzie jeszcze czas. tym bardziej, że te rzekomych 400 miejsc prac to kropla w morzu potrzeb w obliczu np. likwidacji fabryki Nobiles...
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska