Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Park Solankowy w Inowrocławiu z certyfikatem regionalnym "Najlepszy Produkt Turystyczny"

Red
Inowrocławski Park Solankowy otrzymał regionalny certyfikat "Najlepszy Produkt Turystyczny". Jest on nominacją do ogólnopolskiego etapu konkursu organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną na Najlepszy Produkt Turystyczny 2022
Inowrocławski Park Solankowy otrzymał regionalny certyfikat "Najlepszy Produkt Turystyczny". Jest on nominacją do ogólnopolskiego etapu konkursu organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną na Najlepszy Produkt Turystyczny 2022 Dominik Fijałkowski
Rozstrzygnięto regionalny etap konkursu, w wyniku czego certyfikat "Najlepszy Produkt Turystyczny" przypadł Parkowi Solankowemu w Inowrocławiu. Dokument jest jednocześnie nominacja do ógolnopolskiego etapu konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny w 2022.

Smaki Kujaw i Pomorza - Sezon 4 odcinek 35

od 16 lat

Ogłoszenie wyników konkursu miało miejsce w Brześciu Kujawskim, podczas Regionalnego zakończenia Sezonu Turystycznego w Województwie Kujawsko-Pomorskim.

- Wyróżnienie to jest dowodem, że inwestycje poczynione ze środków unijnych i rozwój Parku Solankowego są zauważane nie tylko przez turystów, ale też wyspecjalizowane turystyczne organizacje. W ten sposób zwiększamy nasz potencjał i zachęcamy do odwiedzania naszego miasta - podsumowuje prezydent Ryszard Brejza.

Od wielu lat, głównym organizatorem plebiscytu, jest Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z Regionalnymi Organizacjami Turystycznymi. Celem konkursu było wyłonienie najbardziej atrakcyjnych dla turystów „produktów turystycznych”, ich popularyzację, ale przede wszystkim pokazanie, tego jak produkt przyjazny jest turystom i ile możliwości daje na spędzenie wolnego czasu.

„Najlepszy Produkt Turystyczny” został podzielony na dwa etapy: regionalny oraz ogólnopolski. Poznaliśmy już wyniki pierwszego etapu konkursu, w którym inowrocławski Park Solankowy, otrzymał jako jeden z trzech wyróżnienie w kategorii „regionalni zwycięzcy konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT”.

Oceny nadesłanych zgłoszeń (Solanki zgłosiła Informacja Turystyczno-Kulturalna) dokonała regionalna kapituła powołana przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną. Tym samym inowrocławski „produkt turystyczny” stanął do walki o Certyfikat POT, który przyznawany jest produktom turystycznym istniejącym na rynku nie krócej niż dwa lata.

Podczas uroczystej gali Inowrocław otrzymał certyfikat – nominację do etapu ogólnopolskiego konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny w 2022 roku dla Parku Solankowego, wizytówki naszego miasta, które
w imieniu prezydenta odebrała Adriana Szymanowska, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska