Do wspólnej modlitwy w intencji zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zaprosił diecezjalny duszpasterz parlamentarzystów i samorządowców ks. prał. Marek Rumiński.
Msza św. za śp. Pawła Adamowicza zostanie odprawiona w toruńskiej katedrze we wtorek (15 stycznia) o godz. 18.00.
- Bądźmy tam wszyscy bez względu na barwy polityczne - napisał na Twitterze Adrian Mól, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Torunia, Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.
Świat wstrząśnięty śmiercią Pawła Adamowicza. Zagraniczne me...
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska został w niedzielę (13 stycznia) zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydent trafił do szpitala, gdzie był operowany. Mimo wszelkich starań nie udało się go uratować. Zmarł w poniedziałek (14 stycznia) po południu.
Czytaj więcej: Paweł Adamowicz nie żyje. Prezydent Gdańska zmarł w szpitalu
Po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, Jurek Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa WOŚP. - Osobiście składam rezygnację z szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu fundacji WOŚP. Fundacja będzie dalej funkcjonowała - powiedział w czasie specjalnie zwołanej konferencji prasowej Jurek Owsiak. - Może to ułatwi wszystkim, którzy nawet dzisiaj nie pohamowali się, aby napisać obrzydliwe słowa w moim kierunku. Mówiłem o tym, że ta nienawiść do mnie, do fundacji, grzeje od 25 lat. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy mi grożą. Od 25 lat polski wymiar sprawiedliwości, polska policja, kompletnie sobie z tym nie radzą. Zgłaszamy te rzeczy na policję, ale nikt z tym nikt nie robi. Proszę wejść na portale prawicowe i przeczytać rzeczy na mój temat, proszę przeczytać co pisze jedna z posłanek. To język gróźb, język faszystowski, który przez sądy jest traktowany jak krytyka. Ja się z tym spotykam - mówi Jerzy Owsiak.
Czytaj więcej: >>>TUTAJ<<<
Żałoba narodowa w dzień pogrzebu Pawła Adamowicza
Dzień pogrzebu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zostanie ogłoszony dniem żałoby narodowej - zapowiedział prezydent Andrzej Duda. - Ustaliliśmy, że najodpowiedniejszym dniem będzie ten dzień, który zostanie ustalony przez rodzinę jako dzień pogrzebu - powiedział Andrzej Duda. - Tak też się stanie - dzień pogrzebu zostanie ogłoszony dniem żałoby narodowej, pamięci po panu prezydencie Adamowiczu - dodał prezydent RP.