Paweł Przedpełski wicemistrzem Polski juniorów. Sukces czy porażka?

Paweł Przedpełski wiek juniora skończy z dwoma srebrnymi medalami młodzieżowych IMP. Sławomir Kowalski
Torunianin był faworytem finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Częstochowie, ale musiał uznać wyższość debiutanta Danial Kaczmarka.

Po trzech seriach wydawało się, że nic już nie odbierze złota torunianinowi. Przedpełski w 2. serii pokonał Daniela Kaczmarka (jako jedyny tego dnia), w 3. uporał się z najgroźniejszym, wydawałoby się, rywalem - Krystianem Pieszczkiem (Faubaz Zielona Góra).

Marzenia o tytule legły w gruzach jednak chwilę później. W biegu 14. nasz żużlowiec dał się wypchnąć na 1. łuku Kacprowi Worynie i przegrał z rybniczaninem oraz przeciętnie dotąd jeżdżącym miejscowym Hubertem Łęgowikiem. Na koniec wygrał już bardzo pewnie wyścig 19., co zapewniłoby mu podium, a potem wyścig dodatkowy o srebro z Bartoszem Smektałą.

Mistrzem Polski został więc 19-letni Daniel Kaczmarek z Unii Leszno, który debiutował w finale. Dla torunianina to z pewnością małe rozczarowanie. Kończy w tym roku wiek juniora i liczył na mistrzostwo Polski i świata. W międzynarodowych rozgrywkach szanse na tytuł odebrał mu upadek i kontuzja w King's Lynn, w Częstochowie Przedpełski jest już sam sobie winien.

Trzeba przyznać, że żużlowiec Get Well ma wyjątkowego pecha do rozgrywek indywidualnych i wiek juniora - mimo znakomitej jazdy w PGE Ekstralidze - może zakończyć bez żadnego trofeum. Wcześniej jedyny medal wywalczył w debiucie w IMP U-21 - srebro w 2013 roku, gdy triumfował Patryk Dudek.