PC SIDEn Toruń w meczu na szczycie I ligi wygrywa w Kutnie

Aleks Perka w przeszłości grał w zespole z Kutna.
Aleks Perka w przeszłości grał w zespole z Kutna. Lech Kamiński
W pojedynku dwóch głównych pretendentów do ekstraklasy górą torunianie. Zadecydowała o tym ostatnia kwarta.

AZS Polfarmex Kutno - Polski Cukier SIDEn Toruń 58:64 (17:20, 18:13, 8:14, 15:17)
AZS: Jakóbczyk 17 (4), Mazur 7 (1), Glabas 7, Dłuski 6, Sikora 0 oraz Rduch 9 (2), Kulon 8 (1), Garbacz 0, Bartosz 0, Pabian 0
PC SIDEn: Wojdyła 12, Wilczek 11 (1), Żytko 8, Lisewski 6, Jarecki 6 oraz Śmigielski 8, Stępień 5, Bochno 4, Perka 4, Barycz 0

PC SIDEn prowadził w Kutnie niemal przez cały mecz. Gospodarze jedynie na chwilę, pod koniec drugiej kwarty, objęli prowadzenie 35:33.
To i tak było zaskoczenie, bo torunianie mieli zdecydowanie wyższą skuteczność z gry, a pod tablicami wprost zdeklasowali rywali. W 13 minucie było w zbiórkach 21:4, a w całym meczu 43:24.

Do przerwy AZS ratował się jeszcze celnymi rzutami z dystansu (7/17), ale w drugiej połowie trafił już tylko raz. Torunianie zyskiwali coraz większą przewagę, w 36 minucie prowadzili już 58:45.

W ostatniej minucie sami sobie zafundowali dodatkowe emocje, gdy fatalnie egzekwowali rzuty wolne (2/8) i gospodarze zbliżyli się na pięć punktów.

W drugim meczu na szczycie I ligi MOSiR Krosno pokonał 89:81 Wilki Morskie Szczecin.