Krzysztof Wypijewski
Wiktor Przyjemski
Wiktor Przyjemski Fot. Jarosław Pabijan
Na torze w Grudziądzu rozegrano 2. rundę eliminacyjną drużynowych mistrzostw Polski juniorów w grupie D.

Pewne zwycięstwo odnieśli gospodarze, którzy wywalczyli łącznie 40 punktów (11 oczek zdobył Kacper Łobodziński, wychowanek BTŻ Bydgoszcz).

Drużyna Abramczyk Polonia Bydgoszcz walczyła dzielnie. Długo plasowała się w ścisłej czołówce, miała nawet szanse na triumf. Niestety, w 3-osobowym składzie nie dała rady, zajęła miejsce na najniższym stopniu podium (za GKM i Wybrzeżem). Mateusz Błażykowski wycofał się po upadku w pierwszym swoim starcie (narzekał na uraz ręki, ale chyba nie ma złamania), z kolei Mateusz Jagła nie dotarł na zawody z powodu awarii busa.

Szkoda upadku Nikodema Bartocha w 13. biegu. Gdyby dojechał chociażby trzeci (wcześniej wykluczono Amadeusza Szulistę z Gdańska), to Polonia i Wybrzeże zajęłyby ex aequo 2. miejsce.

Warto odnotować pierwsze trzy biegowe zwycięstwa Wiktora Przyjemskiego (1, 3, 3, 0, 3). Wychowanek trenera Jacka Woźniaka z BTŻ Bydgoszcz odjechał w Grudziądzu dopiero drugie w życiu zawody w "dorosłym" żużlu (dzień wcześniej w Toruniu zdobył 5 oczek w trzech startach - 1, 2, 2).

Ostatnie miejsce w Grudziądzu zajął Apator, który w środę wygrał na Motoarenie. Krzysztof Lewandowski, kolejny wychowanek Woźniaka z BTŻ, zdobył dla Aniołów 6 oczek.

Na czele tabeli grupy D - po zawodach w Toruniu i Grudziądzu - jest GKM Grudziądz (4 pkt). Za nim Polonia i Apator (po 3 oczka); stawkę zamyka Wybrzeże (2). Kolejne turnieje w Gdańsku (2 września) i Bydgoszczy (dzień później), do finału awansuje tylko zwycięzca grupy.