Srebrny Kask dla Bartosza Bańbora, Kacper Łobodziński na podium. Mamy zdjęcia z finału turnieju w Grudziądzu

zm
Srebrny Kask w Grudziądzu
Srebrny Kask w Grudziądzu Jarosław Pabijan
O Srebrny Kask juniorzy walczyli w środę na torze w Grudziądzu.

Zawody miały ciekawą obsadę i przynajmniej kilku kandydatów do zwycięstwa. Wśród nich faworytem był Wiktor Przyjemski, który niedawno sięgnął po Brązowy Kask, świetnie radzi sobie też w PGE Ekstralidze.

Przyjemski zaczął zawody od dwóch zwycięstw, potwierdzając wysokie aspiracje. Od początku kroku dotrzymywał mu jednak Kacper Łobodziński. Ta dwójka była niepokonana po dwóch seriach startów.

Potem zaczęli tracić punkty, a do czołówki dobijali kolejni zawodnicy. Przed ostatnią serią startów najbliżej wygranej był Łobodziński - miał 11 punktów. Tuż za nim plasowali się Bartosz Bańbor (10), Jakub Krawczyk (9), Przyjemski (9) i Sebastian Szostak (8).

Wszystko rozstrzygnęło się w 17. biegu, gdy trzech z nich spotkało się pod taśmą. Start wygrał Bańbor i pomknął po trzy punkty. Za jego plecami na metę wpadł Przyjemski, a Łobodziński dowiózł tylko punkt.

To oznaczało, że Bartosz Bańbor wygrał całe zawody. Łobodziński, po wyścigu dodatkowym z Krawczykiem, zajął drugą pozycję.

Najlepsza trójka tych zawodów otrzymała przepustki do eliminacji SGP2.