Pełnia Superksiężyca 2019
Dobra wiadomość dla obserwatorów nieba. Według NASA najbliższa pełnia Księżyca jest największa i najjaśniejsza w 2019 roku. Superksiężyc będzie wyglądał spektakularnie, a swój szczyt osiągnie we wtorek (19 lutego) o godz. 15:52.
Najlepiej jednak obserwacje nieba prowadzić już po zmroku.
19 lutego pełnia Księżyca będzie największa i najjaśniejsza w całym 2019 roku, ponieważ Złoty Glob znajdzie się najbliżej Ziemi - na wysokości 356,800 km.
Pełnia Księżyca 2019
Druga pełnia Księżyca w 2019 roku, czyli lutowa pełnia Księżyca nazywana jest Snow Moon, czyli Pełnia Śnieżnego Księżyca.
19 lutego pełnia Superksiężyca będzie największa i najjaśniejsza w całym 2019 roku!
Mamy dobre wieści dla wszystkich fanów astronomicznych zjawisk. Lutowa pełnia Śnieżnego Księżyca jest idealnie widoczna we wszystkich zakątkach kraju. Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, powinieneś zobaczyć niezwykłą pełnię Superksiężyca, który rozświetli niebo od zmierzchu do świtu.
Czytaj również: Pełnia Superksiężyca luty 2019. Niezwykła Pełnia Śnieżnego Księżyca (Snow Moon). Gdzie oglądać?
Superksiężyc - niezwykła pełnia Księżyca. Jak oglądać?
Aby uzyskać najlepszy widok na Superksiężyc, najlepiej poczekać do zachodu słońca. Astronomowie zapewniają, że pełnia Superksiężyca będzie niezapomnianym wydarzeniem dostępnym dla wszystkich.
W nocy Księżyc w pełni jest bardzo jasny, niemal oślepiający. We wtorek 19 lutego Superksiężyc będzie o siedem procent jaśniejszy niż jakikolwiek inny Księżyc w pełni, który zobaczymy w ciągu tego roku.
Pełnia Śnieżnego Księżyca - co to znaczy?
Druga pełnia Księżyca w roku, która przypada 19.02.2019, nazywana jest pełnią Śnieżnego Księżyca (Snow Moon). Inne nazwy tej pełni Księężyca, to Burzowa lub Głodna Pełnia Księżyca. Czym jest Śnieżny Księżyc i kiedy będziemy mogli go obserwować?
Czym jest Pełnia Śnieżnego Księżyca? Tak określamy drugą pełnię Księżyca w roku. Skąd nazwa Śnieżny Księżyc (Snow Moon)? Lutowy Księżyc w pełni miał mieć w sobie magiczną moc a swoją nazwę zawdzięcza zimnej, śnieżnej pogodzie. Termin "Śnieżny Księżyc" - jak podaje NASA - jest historyczną nazwą nadaną drugiej pełni księżyca w roku. Nazwę tę nadano tej pełni Księżyca ze względu na typowe o tej porze roku silne opady śniegu. Były one również inspiracją dla alternatywnej i nieco bardziej ponurej nazwy tej pełni - Głodna Pełnia Księżyca.
Superksiężyc - co to znaczy?
Superksiężyc to Księżyc, który znajduje się wyjątkowo blisko Ziemi. Superksiężyc 2019, który zobaczymy we wtorek (19 lutego) określany jest także jako Śnieżny Superksiężyc 2019. Skąd ta nazwa? Drugą pełnię księżyca w roku określa się mianem Śnieżnego Księżyca. 19 lutego pełnia będzie największa i najjaśniejsza w 2019 roku, ponieważ orbita Księżyca znajduje się najbliżej Ziemi - na wysokości 356,800 km
Jeśli uda Ci się zrobić zdjęcia tego niezwykłego zjawiska - pełni Superksiężyca 2019 - i zechcesz się nim podzielić z internautami, prześlij je nam na adres [email protected]
Superpełnia i całkowite zaćmienie Księżyca. To była magiczna...
Koniec świata jest blisko? Kilka już za nami... przepowiednie o końcu świata