Pewne wygrane zespołów z Bydgoszczy. Pałac pokonał Dargfil Tomaszów Mazowiecki, Chemik rozbił AZS Olsztyn

(DARK)
Paweł Stysiał (nr 15) z zespołem juniorów Chemika zajął 4. miejsce w mistrzostwach Polski. Z kadetami liczy na podobne osiągnięcie. Andrzej Muszyński
Siatkarki Pałacu pokonały Dargfil Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:17, 21:25, 25:22, 25:22), a siatkarze Chemika rozbili AZS Olsztyn 3:0 (25:9, 25:10, 25:17) w pierwszych meczach mistrzostw Polski kadetek i kadetów.

Kadetki rywalizują w Tucholi. Po łatwo wygranym 1. secie, w następnym w poczynania bydgoskiego zespołu wkradła się nerwowość, co wykorzystały przeciwniczki. W 3. partii to podopieczne Agaty Kopczyk dyktowały warunki i wygrały dość pewnie. Natomiast w 4. secie to zespół z Tomaszowa cały czas prowadził. Pałacanki doprowadziły do remisu 17:17, a następnie wyszły na prowadzenie 20:18, którego już nie oddały.

W drugim meczu grupy A Orzeł Malbork pokonał Gwardię Wrocław 3:0. Dzisiaj pałacanki zagrają z Orłem.

Kadeci swoje mecze rozgrywają w Nowym Tomyślu. Chemicy nadspodziewanie łatwo wygrali z olsztynianami. - O naszym zwycięstwie zdecydowała zagrywka - twierdzi trener Krzysztof Kowalczyk. - Sprawiliśmy nią wiele kłopotu rywalom. Jeśli utrzymamy ją na tym poziomie, to będzie dobrze. Wygrana w pierwszym meczu daje trochę spokoju, ale cały czas musimy grać swoje - dodaje.

W drugim meczu grupy A Progress Września przegrał z Norwidem Częstochowa 1:3. Dzisiaj chemicy zmierzą się z częstochowianami.