MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pięć dróg na Kujawach i Pomorzu otrzyma pieniądze z rządowej rezerwy. Te drogi zyskają wsparcie

Marek Weckwerth
Marek Weckwerth
Drogi samorządowe w całej Polsce, w tym pięć w naszym regionie, otrzymają dofinansowanie z rządowej rezerwy.
Drogi samorządowe w całej Polsce, w tym pięć w naszym regionie, otrzymają dofinansowanie z rządowej rezerwy. ZDW Bydgoszcz/ Archiwum
Województwo kujawsko-pomorskie otrzyma w tym roku pieniądze na pięć inwestycji drogowych z podziału rezerwy subwencji ogólnej na drogi samorządowe.

Zespół ds. Infrastruktury, Urbanistyki i Transportu, działający w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, pozytywnie zaopiniował przedstawiony przez rząd podział środków rezerwy subwencji ogólnej na 2024 rok. Dofinansowanie o łącznej wartości 302 miliony 743 tysięcy zł uzyska 101 jednostek samorządu terytorialnego: 14 województw (w tym kujawsko-pomorskie), 32 miasta na prawach powiatu oraz 55 powiatów.

To też może Cię zainteresować

Pieniądze przeznacza się na dofinansowanie: inwestycji na publicznych drogach wojewódzkich i powiatowych oraz na wojewódzkich i krajowych w granicach miast na prawach powiatu. Są to też środki na remonty, utrzymanie, ochronę i zarządzanie drogami krajowymi i wojewódzkimi w granicach miast na prawach powiatu oraz na utrzymanie rzecznych przepraw promowych o średnim natężeniu ruchu w skali roku powyżej 2 tys. pojazdów na dobę, wskazanych przez ministra infrastruktury. Przeprawy promowe w Kujawsko-Pomorskiem nie widnieją na liście dofinansowania.

Te drogi otrzymają wsparcie

W województwie kujawsko-pomorskim dofinansowanie uzyska 5 zadań: droga wojewódzka nr 251 Młodocin – Pturek w gminie Barcin (prawie 4,3 mln zł), przebudowa mostu nad strugą w ciągu drogi powiatowej w Śliwicach w powiecie tucholskim (nieco ponad 599 tys. zł), przebudowa zniszczonej ul. Łęczyckiej w Bydgoszczy zapewniającej dojazd na nowy most Kazimierza Wielkiego przez Brdę (2,5 mln zł), remont ulic w ciągu dróg wojewódzkich na terenie Grudziądza (1 mln zł) oraz remont Szosy Lubickiej w Toruniu na odcinku od Dziewulskiego do Olsztyńskiej oraz odcinka ulicy Olsztyńskiej od skrzyżowania z Szosą Lubicką w kierunku wschodnim wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ul. Heleny Piskorskiej (3 mln 120 tys. zł).

W sąsiednim województwie pomorskim dofinansowanie uzyska 8 zadań drogowych, ale niestety żadne w powiecie chojnickim. W Wielkopolsce na liście jest 6 zadań, na Warmii i Mazurach – 8, w województwie łódzkim – 4.

od 12 lat
Wideo

Bezpieczeństwo na drogach podczas weekendu i w Boże Ciało

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska