Pięciu torunian w kadrze na halowe ME laskarzy

Polacy w halowym hokeju byli w przeszłości wicemistrzami świata.
Polacy w halowym hokeju byli w przeszłości wicemistrzami świata. Lech Kamiński
W turnieju Rohrmax Cup w Wiedniu reprezentacja Polski zajęła 5. miejsce.

Podopieczni trenera Karola Śnieżka w fazie grupowej przegrali z Austrią 6:11 i Holandią 2:4 oraz pokonali Szwajcarię 7:3. To dało im 3. lokatę w grupie i w pojedynku o 5. miejsce w całym turnieju biało-czerwoni ograli 9:3 Czechy. Cały turniej zakończył się sukcesem Austrii, która w finale pokonała Holandię 6:2.

Właśnie z triumfatorem zawodów Polacy zmierzą się w kolejnych sparingach w przyszłym tygodniu. To będą już ostatnie sprawdziany przed mistrzostwami Europy, które odbędą się 17-19 stycznia w Wiedniu.

W 12-osobowej kadrze Karola Śnieżka na Rohrmax Cup znalazło się pięciu torunian: bramkarz Łukasz Domachowski, Krystian Makowski, Michał Raciniewski, Arkadiusz Rutkowski oraz grający ostatnio w Bowdon Manchester Bartosz Żywiczka.