AWZ Deweloper pochwalił się swoją flagową inwestycją:
„Nowoczesny kwartał w sercu miasta staje się nową wizytówką Bydgoszczy. Spacerując wzdłuż Brdy można już podziwiać elewacje z naturalnego kamienia - piaskowca i granitu, duże drewniane okna z litego drewna czy ogromne tarasy z widokiem na rzekę i panoramę miasta. Części wspólne zachwycają hotelowym designem. Podłogi i ściany wykonano z naturalnego kamienia, eleganckie drzwi wykończono drewnem dębowym, wnętrza zdobią przytulne tapety i złote detale. Najwyższy standard Prestige Nowego Portu nie ma sobie równych w Bydgoszczy i konkuruje z najlepszymi w Polsce”.

Motyw nawiązujący do Brdy
Architekturę Nowego Portu wyróżnia też wyjątkowy detal z motywem fali, nawiązujący do przepływającej tuż obok Brdy. Największe „falujące” elementy, wykonane z betonu architektonicznego, mają 4 metry długości. Na uwagę zasługuje też wyjątkowa zieleń, tworząca bujne ogrody. Dziedzińce to ponad 20 tys. nasadzeń dużych kilkumetrowych drzew, krzewów, kwiatów i traw.

Apartamenty na osiedlu są już gotowe do zamieszkania. W większości trwają prace aranżacyjne, do części wprowadzają się już pierwsi mieszkańcy. W ofercie dewelopera dostępne są jeszcze apartamenty w różnych przedziałach metrażowych.

Biurowce i strefa gastronomii
"AWZ Deweloper stawia na miastotwórcze podejście do projektowania. Nowoczesny kwartał przyciąga też biznes. W biurowcu na rogu ul. Marcinkowskiego i Obrońców Bydgoszczy wykańczane są pierwsze biura, kancelarie i gabinety. Prace rozpoczynają się też w lokalach handlowych na parterach" - informuje firma.
W przyszłym roku AWZ Deweloper planuje oddanie strefy gastronomii z ogródkami tuż przy deptaku nad Brdą. Powstaje ona w dawnej fabryce Befany. Historyczny budynek z czerwonej cegły został starannie odrestaurowany i zyskał nowoczesną nadbudowę z kortenowskiej stali. Corten patynuje pod wpływem warunków atmosferycznych, zyskując rdzawy kolor i współgrając z odrestaurowaną cegłą. Na montaż czekają już balustrady z historycznym wzorem. Zostały one szczegółowo odtworzone według oryginalnego projektu i wrócą na swoje miejsce po zakończeniu prac w fabryce.

Mieszane uczucia bydgoszczan
Zdjęcia nowych apartamentowców zamieszczone w internecie nie zachwyciły jednak wszystkich mieszkańców Bydgoszczy. Wielu wskazuje, że w tej części miasta powinny powstawać tzw. wysokościowce, że budynki przypominają budowle z drugiej połowy XX wieku…
Inni twierdzą jednak, że wreszcie coś się ruszyło i każda nowa inwestycja będzie lepsza niż to, co do tej pory tu stało. To zresztą dopiero pierwszy etap inwestycji, o której mówi się już od 2019 r. Dopiero całość będzie można sprawiedliwie ocenić...
