https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Siedmiu najlepszych z bydgoskiej "Samochodówki" potrafi projektować jak prawdziwi inżynierowie

Marek Weckwerth
Za uczniami bydgoskiej „Samochodówki” ostatnie z trzech szkoleń zorganizowanych w ramach współpracy z firmą GM System Integracja Systemów Inżynierskich. Siedmiu uczniów otrzymało certyfikaty potwierdzające ich kompetencje.

- Cykl spotkań szkoleniowych został przygotowany specjalnie dla siedmiu najlepszych uczniów technikum, którzy wyróżnili się zaangażowaniem i umiejętnościami w projektowaniu z wykorzystaniem oprogramowania Solid Edge. Wszystkie szkolenia miały miejsce w siedzibie firmy, gdzie na co dzień szkolą się profesjonalni inżynierowie – mówi nam Łukasz Zgórski, nauczyciel Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy.

Na zakończenie cyklu uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające ich kompetencje w obsłudze nowoczesnego systemu CAD 3D/2D. Ten system to najprościej mówiąc przeniesienie fizycznie istniejącego detalu (np. części samochodowej) do środowiska wirtualnego 3D.

Od inspiracji do profesjonalizmu

Pierwsze spotkanie w ramach tej współpracy odbyło się 24 października 2024 roku w bydgoskiej „Samochodówce” i miało formę wykładu otwartego dla większego grona uczniów.

Dr inż. Adam Budzyński wprowadził uczniów w tematykę parametryzacji konstrukcji, projektowania 3D/2D oraz druku 3D, starał się zainspirować młodych słuchaczy do rozwijania swoich umiejętności. Potem, na podstawie wyników i zaangażowania na zajęciach, wyłoniono siedmiu uczniów, którzy mieli okazję uczestniczyć w profesjonalnych szkoleniach w siedzibie GM System.

To też może Cię zainteresować

Umiejętności na poziomie studiów inżynierskich

- Podczas trzech spotkań szkoleniowych uczniowie pracowali w profesjonalnym środowisku, zdobywając wiedzę i doświadczenie na poziomie, który zwykle osiąga się dopiero na studiach inżynierskich. Certyfikaty Solid Edge, które otrzymali, to nie tylko dowód ich kompetencji, ale także ważny atut, który otwiera drzwi do kariery zawodowej w branży inżynierskiej - uświadamia Łukasz Zgórski.

Od teorii do praktyki – sukcesy uczniów

Zdobyte umiejętności uczniowie już z powodzeniem zastosowali w praktyce, projektując robota do zawodów walk MiniSumo na Politechnice Bydgoskiej.

- Teraz, wyposażeni w certyfikaty i nowe doświadczenia, uczniowie podejmują kolejne wyzwanie – zaczynają budowę autonomicznego pojazdu w ramach programu Akcja - Kwalifikacja 2.0. Ten projekt stwarza możliwość dalszego doskonalenia kompetencji i rozwijania praktycznej wiedzy z zakresu inżynierii – wyjaśnia nam nauczyciel.

Nowe perspektywy – modelowanie powierzchniowe

Adam Budzyński, prowadzący dotychczasowe szkolenia, już przygotowuje kolejne zagadnienia na następne warsztaty, które będą poświęcone aspektom modelowania powierzchniowego.

To zaawansowana technika projektowania, stanowiąca zalążek modelowania brył samochodów – niezwykle istotnej dziedziny w przemyśle motoryzacyjnym. Takie szkolenia otworzą przed uczniami nowe możliwości rozwoju, pozwalając im zgłębić kolejne etapy projektowania inżynierskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska