https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsza Schetynówka między Lubiewicami a Trutnowem

Została właśnie oddana do użytku pierwsza powiatowa schetynówka. Wybudowany odcinek kosztował 368 tys. zł.

 

Zgodnie zasadami powstania schetynówek pieniądze pochodziły z trzech źródeł: prawie połowa z budżetu państwa, część ze starostwa, a część z gminy Lubiewo.

Pieniędzy wystarczyło na ponad kilometr drogi. - To ważny odcinek, bo łączy nie tylko dwie miejscowości, ale również daje skomunikowanie między drogą powiatową, biegnącą z Lubiewa w stronę Trutnowa, z drogą wojewódzką 240 - tłumaczy Krzysztof Szulczyk, rzecznik prasowy starosty.

Droga łącząca Trutnowo z Lubiewicami jest pierwszą powiatową schetynówką oddaną do użytku. Trasa jest jednym z sześciu projektów drogowych, w których partycypuje starostwo.

(Ramona Wieczorek)

 

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska