Pierwsze medale lekkoatletów z naszego regionu. Mamy złoto!

Krzysztof Wypijewski
Facebook/Maciej Lopatto
W Suwałkach trwa 98. edycja mistrzostw Polski seniorów. Piątek przyniósł 4 krążki dla województwa kujawsko-pomorskiego.

Jako pierwszy z medalu (brązowego) cieszył się tyczkarz Zawiszy - Karol Pawlik (5.40). Złoto zdobył Piotr Lisek (5.65), drugi był Robert Sobera (5.60). Dopiero 4. pozycję zajął klubowy kolega Pawlika - Paweł Wojciechowski (5.20).

Po chwili srebro wywalczył Sebastian Urbaniak. Zawodnik Vectry Włocławek zameldował się na mecie jako drugi w biegu na 400 m przez płotki (50.54). Triumfował Krzysztof Hołub (50.43).

Pod koniec piątkowych zmagań mogliśmy wreszcie cieszyć się ze złota. Rywalizację żeńskich sztafet 4x100 metrów wygrał Zawisza Bydgoszcz w składzie: Marika Popowicz-Drapała, Klaudia Adamek, Katarzyna Sokólska i Katarzyna Ferenz.

Czwarty krążek dla regionu (srebro) w przedostatniej konkurencji dnia (3 tys. km z przeszkodami) wywalczył Mateusz Kaczmarek z BKS Bydgoszcz (8:48.07). Lepszy był tylko Mikołaj Czeronek (8:47.71).

Dwie zawodniczki BKS Bydgoszcz biegły w finale 400 metrów. Niestety, nie udało im się stanąć na podium. Iga Baumgart-Witan była czwarta (52.78), a Kinga Gacka piąta (53.17). Złoto obroniła Natalia Kaczmarek (51.25).

Na piątych pozycjach swoje konkurencje kończyli w piątek: Klaudia Kazimierska z Vectry Włocławek (1500 metrów) oraz Adrian Brzeziński z MKL Toruń (skok w dal).