Pierwsze zwycięstwa na Plaży Gotyku. Co nas czeka w tym tygodniu?

W akcji Wołoszyn i Suwińska - trzecia para Pucharu Polski kobiet.
W akcji Wołoszyn i Suwińska - trzecia para Pucharu Polski kobiet. Lech Kamiński
Znamy mistrzów UMK oraz triumfatorki Pucharu Polski kobiet. Kto w tym tygodniu będzie zwyciężał w turniajach siatkówki na Plaży Gotyku w Toruniu?

Plaża Gotyku 2013. Reprezentacyjny duet górą w Toruniu

Na toruńskim Rynku Nowomiejskim w niedzielę zakończyły się rozgrywki Pucharu Polski kobiet w siatkówce plażowej. Najlepsze podczas imprezy organizowanej w ramach Plaży Gotyku 2013 okazały się Daria Paszek i Katarzyna Kociołek, które będą reprezentowały nasz kraj na zbliżających się mistrzostwach świata do lat 23, które odbędą się w Mysłowicach.

- To niesamowite doświadczenie, kiedy gramy z bardziej doświadczonymi zawodniczkami od siebie. Zawsze możemy się czegoś nauczyć. Miałyśmy też sporo przeszkód, ponieważ z Darią razem trenowałyśmy ze sobą zaledwie tydzień. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona po tym turnieju - podsumowała Daria Kociołek.

Paszek/Kociołek w wielkim finale pokonały Magdalenę Szczytowicz i Katarzynę Urban, czyli bardzo doświadczone zawodniczki, które miały jednak kilkuletnią przerwę w treningach plażowych. Przypomnijmy, że Urban postanowiła spróbować swoich sił w hali, a Szczytowicz zaszła w ciążę i urodziła bliźniaki. Jak same podkreślają, kochają siatkówkę plażową i wróciły do tego sportu, a pierwsze spotkania rozegrały właśnie w Toruniu.
Właśnie zwycięski duet wyeliminował z turnieju toruńśką parę Joanna Sobczak - Sandra Cabańska. Gospodynie po udanych eliminacjach w piątek w turnieju głownym najpierw wygrały 2:1 z parą Strąg/Niewińska, w 2. rundzie także 2:1 z parą Bekier/Oleksy. Torunianki przegrały z Paszek/Kociołek w 3. rundzie i zostały sklasyfikowane na miejscach 9-12.

W ubiegłym tygodniu pierwszym turniejem PlażyGotyku były mistrzostwa studentów UMK. Najlepsze wśród dziewcząt okazały się Joanna Sobczak i Marta Wiśniewska. Drugie miejsce przypadło Aldonie Matuszewskiej i Zofii Tomińskiej. Z kolei na najniższym stopniu podium stanęły Paulina Kotłowska i Natalia Blonkowska.

Z kolei do turnieju panów zgłosiło się o wiele więcej chętnych. Bezkonkurencyjnie byli Rafał Chojnacki i Kacper Krzewiński, którzy w finale pokonali Rafała Guzowskiego i Dominika Zielińskiego. Trzecie miejsce zajęli z kolei Paweł Domżalski i Bartłomiej Bielecki.

To jednak nie koniec Plaży Gotyku 2013. W poniedziałek rozpoczną się Otwarte Akademickie Mistrzostwa woj. Kujawsko-Pomorskiego w Siatkówce Plażowej Kobiet (początek o godz. 11.). W kolejnych dniach zaplanowano: wtorek (28 maja) 10 -15 Turniej Mikstów, 16 -19 Turniej Samorządowców oraz Sponsorów; środa (29 maja) 11 - 17 Otwarte Akademickie Mistrzostwa województwa mężczyzn; czwartek (30 maja) 15 -16 Mecz Gwiazd; 16 -17 Gry i zabawy dla dzieci; 17 -18 występ Teatru Vaśka z okazji Dnia Dziecka oraz gry i animacje; piątek - niedziela (31 maja - 2 czerwca) Puchar Polski mężczyzn