Pierwszy sparing dla Jokera Mekro Świecie

Ze środka atakuje Jowita Jaroszewicz. Blokują Angelika Strządała i Ewelina Toborek Sławomir Wojciechowski
Dziś odbył się pierwszy mecz kontrolny (z dwóch zaplanowanych na ten tydzień) między pierwszoligowcami ze Świecia i Torunia. Lepszy okazał się Joker Mekro, który pokonał Budowlanych Volley 4:1.
Sparing pierwszoligowcówAtakuje Hania Łukasiewicz

Joker Mekro Świecie - Budowlani Toruń (sparing)

JOKER MEKRO Świecie - BUDOWLANI VOLLEY Toruń 4:1 (25:22, 21:25, 25:20, 25:23, 25:18).
Joker: Wenerska, Wyrwa, Łukasiewicz, Wójcik, Ziółkowska, Flakus, Walczak (l) oraz Przepiórka, Kutyła, Strządała. Toborek, Możdżeń.
Budowlani: Pleśnierowicz, Bryda, Krzywicka, Lewandowska, Jaroszewicz, Szczygioł, Bąkowska (l) oraz Korczak, Ryznar, Brzóska, Widera, Janowicz.

Dla Jokera był to pierwszy sparing tego lata. Budowlani zdążyli już zagrać w Łodzi z ŁKS-em, którego pokonali 4:2. Mariusz Bujek zaliczył udany debiut w roli trenera zespołu ze Świecia.
Pierwszy set był wyrównany, ale cały czas na prowadzeniu były gospodynie (1-4 pkt). W ataku brylowała Patrycja Flakus. Przy wyniku 21:19 torunianki dwukrotnie popełniły błędy w ataku. Później przydarzyła się im zepsuta zagrywka. Jokerki już nie zmarnowały przewagi i wygrały do 22.

W 2. partii trenerzy dokonali pierwszych zmian. Początkowo prowadziły budowlane (6:3), ale świecianki szybko odrobiły straty i same wyszły na prowadzenie, które utrzymywały do 18:17. Wówczas do głosu doszły siatkarki z Grodu Kopernika. Dwa punkty zdobyła Roksana Brzóska, jeden Katarzyna Bryda. Do tego w ataku pomyliła się Flakus. Budowlani odskoczyli na 21:18, a po chwili 23:19. Tej przewagi miejscowym nie udało się odrobić. Po dwóch setach był remis.

Błędy torunianek

Kolejną odsłonę także lepiej zaczął zespół prowadzony przez Mariusza Soję (6:4, 10:8, 14:11). Przy 12:15 inicjatywę przejęły świecianki, które zdobyły 5 punktów pod rząd, z czego trzy to efekt błędów własnych rywalek. Zawodniczki Mariusza Bujka poszły za ciosem i za chwilę miały już 4 "oczka" w zapasie (22:18). Końcówka seta należała do Patrycji Wyrwy, która była nie do zatrzymania w ataku. Ostatecznie Joker wygrał tę partię do 20.

Set nr 4 to huśtawka zmiennej gry z obu stron. Joker prowadził już 15:10, ale przyjezdne zaczęły odrabiać straty, by w końcu doprowadzić do remisu 23:23. Wówczas dwa błędy przydarzyły się rozgrywającej Budowlanych Marlenie Pleśnierowicz. I set padł łupem beniaminka I ligi, który tym samym zapewnił sobie też wygraną w całym sparingu, bo szkoleniowcy umówili się na 5 setów.

Ostania odsłona należała do jokerek, które dość szybko uzyskały wyraźną przewagę (10:6, 17:10). Torunianki nie potrafiły się im przeciwstawić. W sumie zdobyły tylko 18 punktów.

Rewanż odbędzie się w piątek o godz. 15, także w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu.