Piłka nożna. Chojniczanka Chojnice - Bytovia Bytów 3:1 (3:0). Zobaczcie zdjęcia

Monika Smól
Monika Smól
Chojniczanka wygrała na swoim stadionie z Bytovią
Chojniczanka wygrała na swoim stadionie z Bytovią Monika Smól
Na stadionie przy Mickiewicza w Chojnicach zaskoczenia dziś nie było. Chojniczanka Chojnice wygrała z Bytovią Bytów w małym debry Pomorza. Już do przerwy chojniczanie trzy razy zmusili golkipera rywali do wyjmowania piłki z siatki. Rywal - bramkarza Chojniczanki - tylko raz.

Chojniczanka Chojnice - Bytovia Bytów 3:1 (3:0)
Bramki: Tomasz Mikołajczak (19), Adam Ryczkowski (26 - k), Szymon Skrzypczak (41) - Paweł Zawistowski (90).

Chojniczanka Chojnice: Paweł Sokół - Jan Mudra, Marcin Grolik, Mateusz Bartosiak, Michał Grobelny, Mateusz Klichowicz, Maciej Kona (71. Paweł Czajkowski), Robert Ziętarski (85. Artur Golański), Tomasz Mikołajczak (71. Adrian Rakowski), Adam Ryczkowski (78. Serhij Napołow), Szymon Skrzypczak (78. Olaf Nowak).

Bytovia Bytów: Marcin Staniszewski, Mateusz Wrzesień, Krzysztof Bąk, Oskar Krzyżak, Matheus Camargo (46. Kuba Lizakowski), Eryk Moryson (80. Michał Kieca), Przemysław Lech (84. Maciej Błaszkowski), Paweł Zawistowski, Jakub Bach (46. Maciej Kozakowski), Piotr Giel, Kacepr Sezonienko (70. Jakub Nowakowski).

Arbitrem głównym meczu Chojniczanka – Bytovia Bytów był Szymon Lizak z Poznania. Na linii pomagali mu Maciej Śliwiński i Maciej Cebulski, arbitrem technicznym był Maciej Pelka. Szymon Lizak prowadził siedem spotkań Chojniczanki. Ostatni był rozgrywany w rundzie jesiennej bieżącego sezonu. Chojniczanka grała wtedy ze Zniczem Pruszków i wygrała 2:0. Bilans Chojniczanki w meczach, które sędziował Szymon Lizak to 5 zwycięstw, 2 remisy i 1 porażka.

Pierwsza połowa to popis gospodarzy i trzy bramki zapisane na konto Chojniczanki w ciągu zaledwie 20 minut. W drugiej połowie podopieczni Adama Noconia bronili wyniku. W ostatniej regulaminowej minucie meczu bramkę honorową dla przyjezdnych strzelił Paweł Zawistowski, były zawodnik Chojniczanki.

Przed meczem podziękowano Pawłowi Zawistowskiemu (obecnie Bytovia) za sześć lat gry dla Chojniczanki. "Zawias" w żółto-biało-czerwonych barwach rozegrał 159 meczów i zdobył 26 bramek. Miał bardzo duży udział w największych sukcesach chojnickiego klubu. Zawistowski pamiątkową koszulkę odebrał od trenera Leszka Szanka.

Chojniczanka po 30. meczach zajmuje 2. miejsce w tabeli eWinner II ligi z 58 punktami. Dotąd Chojniczanka odnotowała 17 zwycięstw, 7 remisów i 6 porażek. Bytovia, po 29. meczach, ma 29 punktów i zajmuje 15 miejsce w tabeli (7 zwycięstw, 8 remisów, 14 porażek).