Nasza Loteria

"Piłkarskie Orły" na Kujawach i Pomorzu. Przedostatnia okazja na gole we wrześniu

Dariusz Knopik
Dariusz Knopik
Sebastian Pacek (w środku) na razie prowadzi we wrześniowym rankingu "Piłkarskie Orły" w regionie kujawsko-pomorskim
Sebastian Pacek (w środku) na razie prowadzi we wrześniowym rankingu "Piłkarskie Orły" w regionie kujawsko-pomorskim Dariusz Bloch
Walka o zwycięstwo we wrześniowym rankingu „Piłkarskich Orłów” w regionie kujawsko - pomorskim zmierza ku końcowi.

Piłkarzom pozostały dwie kolejki, by powalczyć o zwycięstwo w kolejnej edycji „Piłkarskich Orłów”. Taką szansę będą mieli piłkarze tylko z klubów IV ligi, bo ci grający w wyższych ligach rozgrywają właśnie ostatnie mecze we wrześniu. Dodatkową szansę i to lepiej punktowaną będą mieli piłkarze Zawiszy Bydgoszcz, którzy we wtorek zagrają

W aktualnym rankingu, który publikujemy powyżej ciągle prowadzi Sebastian Pacek z trzecioligowej Unii Drobex Solec Kujawski, ale naciskają go czwartoligowcy. W weekend liczymy na dużo emocji i jeszcze więcej goli.

To druga edycja „Piłkarskich Orłów”. Przypominamy, że to ranking organizowany w całym kraju przez Polska Press Grupę. W 2023 roku nasza zabawa została rozszerzona o kolejną klasę rozgrywkową. Do tej pory pod uwagę braliśmy tylko piłkarzy z klubów występujących na polskich boiskach w Ekstraklasie, I lidze, II lidze i III lidze. Od tego roku w klasyfikacji uwzględniamy także zawodników występujących w IV lidze, co ma szczególnie duże znaczenie dla naszego województwa, posiadającego tylko jeden klub grający na szczeblu centralnym. Jest też osobny ranking ogólnopolski dla piłkarek.

Zawodnicy i zawodniczki otrzymują punkty za każdą bramkę, jednak w zależności od tego, na jakim szczeblu rozgrywek została ona zdobyta, używany jest inny przelicznik. I tak na przykład gol strzelony w Ekstraklasie „opłaca się” dużo bardziej niż bramka zdobyta w niższych klasach rozgrywkowych. Każda bramka zdobyta w europejskich pucharach mnożona jest przez 2,5, w Ekstraklasie i Pucharze Polski przez 2, w I lidze przez 1,75, w II lidze przez 1,5, w III lidze przez 1, a w IV lidze przez 0,625.

Ranking prowadzimy przez cały rok, a laureatów całości ogłosimy w grudniu.

od 16 lat
Wideo

Wywiad z Michałem Probierzem, selekcjonerem polskiej reprezentacji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska